Agent Hakimiho: „Důvodem odchodu z Realu je Zidane.“

Jistě se k vám už doneslo, že v našich elektrizujících dresech příští sezonu nenastoupí jednadvacetiletý rychlík Achraf Hakimi. Dlouho se spekulovalo o odchodu do Anglie, přeměně hostování na trvalý přestup na Westfalenstadion, ale nejvíc pravděpodobné bylo jeho setrvání v hlavním městě Španělska.

To se ale nestalo a Maročan zamířil na Apeninský poloostrov do modré části Milána. Přestupová cena se pohybovala okolo 40 milionů eur. Upřímně mě hodně naštvalo, že Dortmund nechtěl nabídku Interu vyrovnat, protože Hakimi je bezpochyby jeden z tří nejlepších pravých beků na světě. Navíc mu je pouze 21.

Během chvilky se Achraf stal naprosto klíčovým pro hru Dortmundu. V první sezoně nastupoval na pozici pravého a levého obránce. Ve všech soutěžích nasbíral tři branky a na sedm přihrál. Ve svém debutovém zápase vstřelil branku proti Norimberku a už v něm patřil mezi nejlepší hráče na hřišti.

V letošní sezoně byl ale jeho přínos pro hru tak dvakrát větší. Nastupoval na pozici pravého křídelního obránce a na křídle. Ukázal svou univerzálnost. V Lize Mistrů mi přišlo, že by mohl zahrát i na hrotu. V dresu BVB letos nastřílel nejvíce branek v Lize Mistrů, což je na pravého beka, vzhledem k naší ofenzivní síle, velice slušné.

Převážně v druhé polovině sezóny se dokázal prosazovat společně s Jadonem Sanchem na pravé straně. Při protiútoku přes pravé křídlo jsme dokázali zavařit každé obraně. Dokázal nasázet devět gólů a deset jich připravil. To pouze během 45 zápasů. Tohoto hráče prostě nenahradíme levně, bohužel.

Původním Hakimiho plánem bylo jít na dva roky do Borussie načerpat zkušenosti, a pak předvést v dresu Bílého baletu svoje kvality. Málokdo ale čekal, že se z Hakimiho stane až tak dobrý hráč. Proto bylo jeho podmínkou pro návrat do Madridu, aby byl stabilním členem základní sestavy. Nezní to až tak složitě, ale na jeho postu operuje Dani Carvajal. Hráč, který s Los Blancos vyhrál pomalu vše, co mohl.

Hakimimu také v této situaci nepomáhalo, že Carvajal je velkým oblíbencem trenéra Zidana. Jelikož Real nechtěl vyhovět jeho požadavkům, chtěl odejít. Každý fanoušek Dortmundu se v té době modlil, aby Dortmund podal nabídku na mladíka. To se ale nestalo a tuto šanci si Inter nenechal vzít.

„Myslím si, že návrat Hakimiho by v současné době nedával smysl vzhledem k setrvání hráčů, jako je třeba Carvajal. A jsem si jistý, že v budoucnu bude Hakimi po tomto přestupu zářit ještě víc,“ popsal sebevědomě kroky svého svěřence agent marockého rychlíka Martin Camano.

Zároveň označil za viníka Achrafova nesetrvání na Santiago Bernabéu současného kouče Bílého baletu. „Zidane je důvodem, proč Hakimi přestoupil do Interu. On by měl vysvětlovat, proč nezůstal,“ vyhranil se ostře proti francouzskému koučovi.

Zároveň označil naopak trenéra Conteho za jeden z důvodů, proč si vybral právě Inter. „Byl s Hakimim vždy v kontaktu. Mluvil s ním o tom, jak Inter vidí budoucnost klubu. I proto jsme se rozhodli pro přestup do Milána. Věřím, že když vám tak kvalitní trenér, jakým je Conte, zavolá a chce mluvit přímo s vámi, je to dostatečný důkaz toho, že budete hrát důležitou roli v jeho projektu. Jeho tým ho totiž reprezentuje,“ chválil italského lodivoda Camano.

Hakimi se na Instagramu rozloučil s Borusií těmito slovy:

„Nastal čas ukončit jednu velmi krásnou kapitolu mého života. Po dvou skvělých letech jsem připraven opustit tento klub, ve kterém jsem si užil spoustu radosti.

Od první chvíle byla péče a pozornost jak od klubu, tak i od města parádní. Teď vím, že vybrat si Dortmund jako svůj domov po dobu dvou let, bylo správné rozhodnutí.

Chtěl bych poděkovat všem svým spoluhráčům, trenérskému týmu a celkově všem lidem z vedení klubu za lásku a víru, kterou mi ukázali za celý čas. Také bych chtěl poděkovat skvělým fanouškům, kteří nás podporovali každý zápas. Nikdy nezapomenu na Yellow Wall, která byla prostě úžasná.

Nakonec bych chtěl poděkovat své rodině a kamarádům, kteří při mně po celou dobu stáli.

Zase se někdy setkáme, Borussia Dortmund.“

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.