BILD: Přestup Bellinghama do BVB je hotový

Pětiletý kontrakt a 23 milionů eur za přestup putujících do Birminghamu. Takové mají být dle Bildu podmínky přestupu mladého záložníka Jude Bellinghama do Borussie.

O přestupu Angličana, který oslavil minulý měsíc teprve 17. narozeniny se mluví již delší dobu. Má totiž za sebou na svůj věk velmi dobrou sezónu v druhé nejvyšší anglické soutěži za Birmingham City. Stal se z něj stálý člen základní sestavy a v 38 startech napříč soutěžemi si připsal čtyři branky a tři asistence.

Právě jeho aktuální výkonnost ho zařadila mezi nejcennější mladé hráče v Evropě, po nichž pošilhávaly největší kluby na starém kontintentu v čele s Bayernem Mnichov, Chelsea nebo Manchesterem United.

Bellingham a jeho otec měli údajně slíbit zástupcům BVB přestup do žlutočerných barev ještě před propuknutím koronavirové pandemie a dle informací Bildu by měl být přestup oficiálně oznámen v příštích dnech.

Anglický reprezentant v kategorii U-17 je středním záložníkem, ale zahrát dokáže i na kraji hřiště, kde ostatně odehrál pár zápasů i za Birmingham. Bude zajímavé sledovat, jakou roli bude hrát v týmu Luciena Favreho v příští sezóně, všechno bude záležet i na tom, zdali švýcarský trenér zůstane u rozestavení 3-4-3, nebo se vrátí ke svému oblíbenému 4-2-3-1.

Bellingham by se měl stát druhou letní posilou BVB po příchodu Thomase Meuniera a dle médií i vyjádření Joachima Watzkeho se už neočekávají další příchody. Snad jen případný odchod Jadona Sancha by mohl situaci změnit.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.