BLOG: Dá se Sancho plnohodnotně nahradit?

Jadon Sancho, jeden z největších talentů na světě. Bude ho ale třeba nahradit? A pokud ano, je toho Dortmund u mladého křídelníka schopen? Po světě samozřejmě pobíhají statisíce fotbalistů, ale zatím se nenašel nikdo, kdo by byl pro Dortmund finančně dostupný a mohl se Sanchovi vyrovnat. Je tu ale spousta hráčů, kteří mají obrovskou kvalitu a mohli by částečně Jadona nahradit.

V blízké minulosti byl na křídle v Borussii skvělý např. Blaszczykowski, Pulišić nebo Dembélé, a právě po někom takovém se Borussia v případě ztráty Jadona Sancha poohlédne. Zde je pár mých favoritů, kteří by mohli zavítat na Signal Iduna Park a mohli by těšit každého fanouška žlutočerných pár dalších let.

1. Everton Soares (24 let, Gremio) 42 zápasů, 15 gólů, 7 asistencí

Představoval bych si ho asi ve formaci 4-2-3-1 na levé záloze. Zprava by hrál Hazard, podhrot by hrál Reus a na samotné špici útoku by byl Erling Haaland. Everton je známý svým skvělým driblinkem a slušnou produktivitou. Ve světě se o něm začalo mluvit, když se stal nejlešpím střelcem na Copa América. Teď se o něj zajímá např. i Everton, takže si myslím, že by Dortmund měl dost dobrou šanci tohoto hráče podepsat. Cena by se pohybovala okolo 40 milionů €.

2. Milot Rashica (23 let, Werder Bremen) 24 zápasů, 10 gólů, 5 asistencí

Milot Rashica je v současné době jedno z nejskloňovanějších jmen, když se začne mluvit o posilách BVB. A proč taky ne? Pokud se Bundesliga dohraje, tak je velmi pravděpodobné, že se v ní Werder neudrží a bude tu téměř stoprocentní jistota, že Rashica v létě změní působiště. I kdyby ale Werder nesestoupil, tak se počítá s tím, že Rashica změní barvy, akorát za větší peníze. Pro Dortmund by byl velkým přínosem, protože je přesně typ hráče, kterého potřebují. Je přímočarý, velice rychlý a hlavně produktivní, což Borussia, která využívá hlavně protiútoků a rychlosti svých ofenzivních hráčů zajisté uvítá. Navíc díky koronavirové krizi, by Rashica mohl stát „pouhých“ 25 milionů €. Podle mě je to asi nejreálnější možnost.

3. setrvání Sancha v Borussii

Ještě zdaleka není jisté, že Sancho opustí Vestfálsko a oblékne na sebe dres Rudých ďáblů. Světem kolují zprávy, že vedení Borussie by se Sanchem chtělo prodloužit smlouvu a zvýšit mu roční plat o 4 miliony €, což je rozhodně velice lákavá nabídka. Vedle Sancha by mohl růst americký supertalent Giovanni Reyna a mohl by se tak stát jeho nástupcem. Bohužel ale média velké šance na setrvání Sancha v Dortmundu nedávají, takže je to spíše takový sen, ale nechme se překvapit. Zatím je Sancho náš, a dokud nebude přestup potvrzen, tak s ním můžeme počítat i nadále. A kdo by se líbil vám jako náhrada za Sancha? Pusťme se do diskuze v komentářích.

Komentáře (3)

  1. Vojto, nemyslím si, že se Sancho dá nahradit. Ano, může za něj přijít náhrada, ale tohohle Anglána, který mi tak moc přirostl k srdci, nedokáže ani Rashica ani Everton nahradit. Jasně, prvního jmenovaného chce i Liverpool, což vzhledem ke Kloppově nosu na hráče ukazuje jeho jednoznačnou kvalitu, ale Jadon je prostě jinde. A u Evertona bych se zase bál přechodu do Evropy. Jadon je moje #EchteLiebe

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.