BLOG: Přiveďte útočníka aneb proč musí být nový hroťák prioritou léta?

Jasně, koronavirus všude kolem nás, žádná pořádná liga se nehraje a fotbal upadl trochu do pozadí. Ale situace v České republice se zlepšuje, německá vláda už dokonce nahlas mluví o znovuspuštění soutěže a my se všichni pomalu dostáváme znovu do varu. Ať už letošní sezóna skončí jakkoliv, vedení už by mělo přemýšlet o minimálně jeden krok dopředu.

Absolutní prioritou letního přestupového období musí být přivedení hrotového útočníka. Chce se mi totiž brečet, když přijdu na oficiální web Dortmundu a na soupisce profesionálního týmu hrajícího pravidelně tři soutěže včetně prestižní Ligy mistrů figurují pouze dva forvardi. A to ještě vedle naší hvězdičky Haalanda operuje Marco Reus. Mám ho rád. Co rád, miluju ho, ale všichni víme, že to prostě na rozdíl od Erlinga není typická devítka a jeho místo je spíš na pozici ofenzivního záložníka nebo na křídle.

Je to o to víc zarážející, když si uvědomím, že podobnou situaci už zažíváme několik let. Z kádru v letošním ročníku pakoval Paco Alcácer, který v dresu BVB určitě splnil, co se od něj očekávalo. Ale nebyl zřejmě ochoten přistoupit na podmínku, že bude tvořit vyrovnanou dvojici s mladičkým norským kanonýrem přicházejícím ze Salzburgu a zbyl nám tedy jen Haaland.

V sezóně 2017/18 jsme měli slibně se tvářící duo Aubameyang-Batshuayi, jenže mladá belgická hvězdička se u nás mimo krátké hostování moc neohřála. Sezóny předtím zářil na hrotu gabonský fenomén Auba sám a záda mu při zraněních či karetních trestech nedokázal krýt prakticky nikdo. Při vší úctě k Adriánu Ramosovi, nikdy nebyl útočníkem kvalit německé špičky.

Sezóna 2014/15 se při jejím startu jevila jako slibná, když přicházel s velkou pompou tehdejší kanonýr FC Turín Ciro Immobile. Jenže ten mi i kvůli svým prachbídným výkonům nikdy nepřirostl k srdci a navíc nikdy nepotvrdil střelecké choutky, kterými nadchnul domácí italské fanoušky jak před, tak po angažmá v Dortmundu.

A tak strohým výčtem přijdeme na to, že poslední sezónou, kdy si trenér mohl na lavičce vybírat ze dvou kvalitních útočníků světového formátu, byla ta v roce 2013 a 2014. Ano, tehdy ještě trénoval náš milovaný Kloppo a v kabině vždy vyslovoval jedno ze jmen Lewandowski / Aubameyang. Tedy dvojice navazující výkony na fanoušky opěvovaného Lucase Barriose. Takže volám, křičím, žádám, pane Watzke, pane Zorcu, přiveďte nám prosím k Haalandovi, kterého nám stejně do roka či dvou odvábí velkokluby z Anglie nebo Španělska, druhého útočníka, jehož jméno bude Südtribune pravidelně po přesných zásazích vyvolávat.

Komentáře (5)

 1. Vojta Kryštof

  Naprosto souhlasím. Nemůžu se dívat na to, jak na hrotu hraje Reus, Götze nebo Brandt. Tady je můj seznam hráčů, kteří by podle mě v Borussii dokázali naplnit očekávání a navíc by jim nevadilo být ve dvojici s Haalandem.

  Jonathan David (20 let, KAA Gent) 40 zápasů, 23 gólů, 10 asistencí; předpokládaná cena: 25 mio. €
  Neskutečně rychlý a zároveň silný kanadský útočník, který dokáže zahrát jakoukoliv středovou ofenzivní pozici.

  Duván Zapata (29 let, Atalanta) 19 zápasů, 12 gólů, 7 asistencí; předpokládaná cena: 45 mio. €
  Silný útočník, který by se hodil do zápasů, které by bylo potřeba rozhodnout v posledních minutách. Díky své výšce je schopný z dobře kopnuté standardní situace často skórovat.

  Josef Martínez (26 let, Atlanta United) 39 zápasů, 33 gólů, 3 asistence; předpokládaná cena: 17 mio. €
  Velice rychlý a mrštný útočník, který americkou MLS přerostl už dávno. Navíc cena 17 milionů by byla za útočníka jeho kvalit naprostá krádež.

  Rafael Santos Borré (24 let, River Plate) 20 zápasů, 13 gólů, 2 asistence; předpokládaná cena: 15 mio. €
  Je to mrštný útočník menšího vzrůstu. Je považován za jednoho z nejlepších kolumbijských talentů.

  Michy Batshuayi (26 let, Chelsea) 16 zápasů, 1 gól, 1 asistence; předpokládaná cena: 20 mio. €
  Silný, ale zároveň i rychlý útočník, kterému se v Borussii velice dařilo. V dobách, kdy hájil žlutočerné barvy šlo vidět, že má Dortmund v srdci, a to, že rozhodně v Borussii chtěl zůstat i nadále. Myslím, že kdyby přišel na roční hostování s opcí, byla by to pro Dortmund nejlepší varianta.

 2. Možná to tak autor myslel, ale pro jistotu…Pokud mě paměť neklame, tak Auba a Mitchy se v Dortmundu nepotkali. Auba odešel v lednu a jako náhrada přišel právě Mitchy.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.