Bundesliga před restartem. Komu koronavirová loterie přihraje titul?

Tak už se to pomalu ale jistě blíží. První bundesligový zápas po dlouhých 68 dnech. To je přestávka dlouhá skoro jako letní pauza! Nicméně náš hlad po německém fotbale bude konečně ukojen. A příští měsíc a půl nám přinese i odpověď na otázku, kdo bude držitelem mistrovského titulu sezóny 2019/2020. Teda možná. Ale pěkně popořadě.

V sobotu 16. května se rozeběhnou dvě nejvyšší německé profesionální soutěže. Ještě před startem už se v plánu funkcionářů DFL objevují trhliny. Tým Dynama Drážďany byl poslán do karantény kvůli dvěma pozitivně testovaným hráčům. Je tak otázkou, zdali se podobného scénáře nedočkáme i u dalších týmů, což by znamenalo pro dohrání obou lig velké komplikace. A nejspíš by si to schytala i asociace, na jejíž bedrech teď leží odpovědnost za rozhodnutí vše dohrát.

Teď už ale k dění na trávníku. Tabulka mluví jasně – bundeslize zatím vévodí Bayern, čtyři body za ním figuruje nejlepší německý fotbalový klub, v závěsu o bod je uměle vytvořené seskupení z východního města co by kamenem dohodil od českých hranic a top čtyřku uzavírá se ztrátou dalšího bodu Borussia Mönchengladbach.  

Mnichovany čekají venkovní duely na půdě Dortmundu a Leverkusenu, doma budou hostit Gladbach. Dortmund vycestuje v předposledním kole, kdy by o šancích na titul mohlo být poměrně jasno, do domácího prostředí Lipska.

No a právě domácí prostředí je dalším otazníkem zbylého programu bundesligy. Jsem moc zvědavý, jak právě absence fanoušků v ochozech ovlivní jednotlivé zápasy. Jedno je jasné, Dortmund z toho profitovat nebude. Legendární „Žlutá zeď“ je totiž postrachem všech soupeřů, a pokud se zeptáte jakéhokoliv německou ligou oprýskaného hráče, na kterém stadionu je největší tlak na soupeře, bude Signal Iduna Park rozhodně v první trojce. Umocněno je to tím, že o výhodu bezbřehé podpory proslulé Südtribune Reus a spol. přijdou v duelech se Schalke, Bayernem a Hoffenheimem.

Poslední otázkou pak zůstává, jestli ústřední postavou týmu trenéra Favreho bude opravdu právě Marco Reus a kdo bude ten „spol.“. Kapitán BVB totiž proti S04 jistojistě nenastoupí, stejně tak mladý francouzský stoper Zagadou. Nejisté jsou rovněž starty středopolařů Witsela a Cana.

Právě zranění budou mít možná víc než kdy dřív vliv na nahuštěný program bundesligy. Po více než dvou měsících bez soutěžního zápasu naskočí po pár dnech tréninku všichni hráči do ostrého tempa a určitě to přinese své oběti. Který kapitán tedy 27. června pozvedne nad hlavu Meisterschale?

Kdo letos vyhraje bundesligu?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Komentáře (3)

  1. Nebál bych se říct, že co se tlaku na soupeře týče, bude náš svatostánek bezkonkurenčně první!

  2. No nejhorší je, že jsme doma měli hrát s Bayernem a Schalke, kde by se fanoušci moc hodili

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.