BVB dopíše 16letého Moukoka na soupisku Ligy mistrů. Může se stát nejmladším hráčem v historii

Sportovní ředitel BVB Michael Zorc potvrdil, že klub připíše Youssoufu Moukoka na soupisku Ligy mistrů, jakmile oslaví v listopadu 16. narozeniny.

Borussia Dortmund potvrdila soupisku pro skupinovou fázi Ligy mistrů v předminulém týdnu. Přestože na ní Moukoko chyběl, potvrdil Zorc Bildu, že ho vedení doplní na takzvaný seznam B, jakmile mu to bude oficiálně umožněno, což se stane právě s dovršením 16. roku.

Pravidla UEFA totiž říkají, že každý klub může během sezóny přidat na seznam B libovolný počet hráčů, kteří ještě nedosáhli 21 let. Pokud je hráči 16, může ho klub dopsat pouze pokud v něm působí alespoň dvě sezóny, což mladý hráč s kamerunskými předky splňuje.

Pokud by se Moukoko dostal ve skupinové fázi letošního ročníku Ligy mistrů na hřiště, stane se nejmladším hráčem, který kdy v této soutěži nastoupil. Rekord v současnosti drží Céléstine Babayaro, který v roce 1994 nastoupil v dresu Anderlechtu ve věku 16 let a 87 dní. Blízko k překonání rekordu byl Rayan Cherku hrající loni za Lyon. Proti Zenitu nastoupil jako střídající hráč ve věku 16 let a 102 dní.

Moukoko oslaví 16. narozeniny 20. listopadu, při čemž Borussia nastoupí hned o čtyři dny později v rámci čtvrtého hracího dne Ligy mistrů proti Bruggám.

Nadějný útočník už v současnosti trénuje s A týmem a ve všech 3 duelech za U19, do nichž zatím naskočil, dokázal vsítit hattrick (naposledy dnes při výhře nad Schalke 2:3). Díky těmto výkonům tak v útlém věku nakoukl v září i do německé reprezentační U20.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.