BVB prodloužilo Toljanovo hostování v Sassuolu

Borussia Dortmund a aktuálně 12. tým Italské Serie A, US Sassuolo, se dohodly na prodloužení hostování pětadvacetiletého obránce Jeremyho Toljana.

Toljan strávil na severu Itálie na hostování celou poslední sezónu, zasáhl do 24 zápasů italské nejvyšší soutěže, vstřelil jednu branku a připsal si další dvě asistence. Na jeho výkony z Itálie se prostřednictvím médií ozývala chvála.

Dohoda mezi kluby obsahuje také klauzuli o povinné koupi hráče, která vejde v platnost automaticky v případě, že budou splněny oběma týmy odsouhlasené, ale nezveřejněné podmínky. Média spekulují o částce 5 milionů eur, pokud Toljan nastoupí do určitého počtu zápasů příští sezóny.

„Evidovali jsme hned několik zájemců o služby ‚Jerryho‘, protože v Itálii předváděl velmi dobré výkony. V Sassuolu se ale cítí velmi dobře a ohromně zde vyrostl. To, že může každý týden nastupovat proti nejlepším útočníkům Seria A každý týden, bylo hlavní motivací zůstat,“ řekl pro Sport 1 Ersin Akan, agent Toljana.

Krajní obránce přišel do BVB před sezónou 2017/18, ale do základní sestavy se neprobojoval. V lednu 2018 tak následovalo hostování v Celticu. Ani ve Skotsku se ale nebyl schopný trvale prosadit. Angažmá v Itálii mu dalo šanci nastupovat pravidelně.

Toljan je jedním ze sedmi hráčů BVB, kteří jsou aktuálně na hostování. André Schürrle se po nepříliš povedeném angažmá v moskevském Spartaku vrací do letní přípravy, budoucnost zbylých šesti hráčů je zatím neznámá.

Pokud by Brémy porazily v baráži FC Heidenheim, vejde v platnost povinná opce na Ömera Topraka a zadák by se tak nastálo stěhoval na sever Německa.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.