ZAPOMENUTÍ HRÁČI: Marcel Halstenberg

Dnešním dnem začíná nová nepravidelná rubrika na našem webu. Za posledních několik let se v Dortmundu vystřídala spousta hráčů. Na většinu z nich se zapomnělo, protože jejich působení na Signal Iduna Parku nebylo nijak zvlášť oslnivé.

Prvním hráčem, kterého jsem si pro vás připravil, je Marcel Halstenberg. Tomu očividně přestup z Borussie hodně pomohl, jelikož se nyní řadí mezi nejlepší obránce v celé Bundeslize a v konkurenčním Lipsku hrává pravidelně v základní sestavě.

188cm vysoký defenzivní univerzál přišel do družiny Jürgena Kloppa roku 2011. Jeho hodnota na přestupovém trhu byla dle serveru transfermarkt 75 tisíc €. Nyní je jeho hodnota víc jak 200x vyšší. Do roku 2011 hrával za Hannover, ale nikdy se nedostal do prvního týmu. I BVB ho původně kupovalo do béčka.

Trenéři vestfálského celku v něm asi neviděli dostatečný potenciál, tudíž ve dvojce zůstal po celou dobu svého působení, tj. dva roky. 1. července 2013 se přestěhoval více na sever. Začal oblékat dres úhlavního rivala Hamburgeru SV, St. Pauli. Zde podával opravdu dobré výkony, a proto se po dvou letech působení na severu připojil k velkému projektu RB Lipsko.

Společně s býky vybojoval postup do Bundesligy, kde hned první sezónu obsadili druhé místo. Halstenberg se stal základním pilířem obrany. Pod Ralphem Rangnickem nastupoval převážně na pozici levého beka. Někdy se ale objevil i na kraji zálohy. Nikdy nebyl žádný rychlík, ale jeho kopací technika zastínila jeho sprinterské nedostatky.

Mladý trenér Nagelsmann pro něj ale našel místo v trojčlenné obraně. Myslím, že je to pro jejich styl to nejlepší. Halstenberg hodně rád útočí, ale je defenzivně velice stabilní a navíc má téměř 1,90 m.

Kdyby u nás pořád byl trenér Favre, byl by právě on tím hráčem, kdo by mohl naši obranu pozvednout na jinou úroveň. Jenže pod vedením Teržiće by si asi místo v sestavě nezískal, protože není čistokrevný stoper.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.