Děkujeme a hodně štěstí

Dnes se vedení Borussie rozhodlo předčasně ukončit spolupráci se švýcarským lodivodem, Lucienem Favrem. Na jeho místo zatím naskočí jeho asistent Edin Teržić. Asistenty mu budou dělat Otto Addo (šéf mládeže) a Sebastian Geppert (trenér U17).

Favre strávil v Dortmundu dva a půl roku. Dokázal vyhrát Superpohár a v obou sezónách se umístil se svým mužstvem na druhé příčce v Bundeslize. Se žlutočernými v obou ročnících dokráčel do osmifinále UEFA Champions League. Odkoučoval 110 zápasů a měl průměrně 2,01 bodů na zápas, což je ze všech klubů, které trénoval, nejlepší výsledek.

Edin Teržić byl v seniorském fotbale pouze v roli asistenta. V Besiktasi a ve West Hamu byl pravou rukou svého krajana, Slavena Biliće. Od 1. července pomáhal právě Favremu na Signal Iduna Parku. Teprve osmatřicetiletý kouč nebude mít jednoduchou úlohu, ale já věřím, že se jí obstojně zhostí.

Na závěr bych chtěl panu Favremu popřát hodně štěstí do budoucna. V poslední době na něj byla víceméně jen samá negativa, ale ty bych tu dnes rozebírat nechtěl. 63letý Švýcar nám vypiplal neskutečné hráče jako Jadon Sancho nebo Gio Reyna a s mladými mu to šlo velmi dobře. Bohužel u nás se očekává i nějaký týmový úspěch a v týmu to poslední dobou vůbec neklapalo. Reus i Hummels ho včera nepřímo zkritizovali a bylo víceméně rozhodnuté. Já přesto věřím, že se pan Favre může uplatnit jako skvělý šéf mládeže a jsem přesvědčen, že o něm ještě uslyšíme. Takže tedy děkujeme za dva a půl roku a hodně štěstí.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.