Der Klassiker pohledem statistik

S odstupem času si více a více uvědomuji, jak blízko jsme byli. A co mě těší nejvíc, včera jsem se po dlouhé době u fotbalu bavil. Nestranný fanoušek byl určitě spokojený, tyto statistiky to jasně dokazují.

Totální útok: V posledních šesti letech v žádném Der Klassikeru nebylo více střel, než právě včera. Celkově hráči vystřelili 31x (15:16 ve prospěch hostujících). V listopadu 2014 při výhře Bayernu 2:1 ohrozili hráči bránu celkem 35x (25:10 pro Bayern).

Vytrvalost: Hráči Borussie naběhali 121,5. Hráči Bayernu dokonce o 300 metrů víc. Je to sezónní maximum pro oba týmy.

Marco Reus: Kapitán Borussie vstřelil už svůj 8. gól proti Bayernu. Je to více než kterýkoliv jiný aktivní hráč. Reus odehrál celý zápas poprvé v roce 2020 a měl nejvíce střel ze všech hráčů na hřišti (5). Se svým 129. gólem v německé bundeslize se dostal na 24. místo v tomto žebříčku.

Rychlost: Erling Haaland zaznamenal nejvyšší rychlost ze všech hráčů na hřišti, a to 34,5 km/h.

Hrotoví útočníci: Lewandowski a Haaland si připsali oba po jednom gólů. Obdivuhodné ale je, že oba vyhráli přes 50 % svých soubojů (Lewandowski 52, Haaland dokonce 60).

Defenzivní záložníci: Axel Witsel a Thomas Delaney spolu začali v záložní řadě poprvé v sezoně. Podle mého názoru měl nastoupit Dahoud, který hraje v životní formě.

Nejlepší v Německu: Již po šestnácté proti sobě oba týmy nastoupili, když okupovali první dvě místa bundesligy. Bylo to však poprvé, kdy do zápasu šli se stejným počtem bodů.

Obrana: Alabův gól na 1:1 byl prvním gólem v této sezóně, který Dortmund dostal na vlastní půdě.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.