Dočkáme se dalšího velkého přestupu na trase Mönchengladbach – Dortmund?

V minulosti do našeho klubu přišlo několik hráčů právě z druhé Borussie. Nyní u nás slouží tři hráči, kteří šli z Mönchengladbachu rovnou na Signal Iduna Park: Marco Reus, Mo Dahoud a Thorgan Hazard. Opačným směrem šla taky řada hráčů. Ve žlutočerném dresu nastupovali např. Matthias Ginter nebo Jonas Hoffman, který má teď fantastickou formu.

Spekuluje se, že by mohlo dojít ke dvojitému přestupu. Prvním zmiňovaným je trenér Hříbat Marco Rose. Vzhledem k současným výsledkům die Schwarzgelben, je víceméně jisté, že Edin Terzić nebude lodivodem Dortmundu i příští sezonu. BVB by měl spasit příchod 44letého trenéra Gladbachu. Tento trenér je známý především svými emocemi během zápasu. Často je v zápisu uvedena i žlutá karta u jeho jména. Podle mě by to byl určitě správný krok.

Druhým jménem je základní pilíř záložní řady die Fohlen, Florian Neuhaus. O toho se zajímá mj. také Bayern, Real Madrid či Inter Milán. Jeho výstupní klauzule je 40 milionů €. Zatím si asi říkáte, že to je víceméně nemožné a vysoce nepravděpodobné. Florian ale bude chtít jít do týmu, kde mu zaručí určitý herní čas. Bayern má Kimmicha a Goretzku, tam se bude dostávat hodně těžko. Real Madrid má Kroose, Modriče, Valverdeho nebo Casemira. Taky hodně velká konkurence. Inter a Dortmund by mu určitě zaručili daleko větší zápasové vytížení než dva výše zmiňovaní giganti. Navíc pod Rosem se mu skvěle daří. Určitě to může být taky důležitý faktor při rozhodování. Největším problémem ale bude cena. Nejdražším přestupem BVB byl zatím Mats Hummels. Do Bayernu jsme poslali něco málo přes 30 milionů. Proto je tedy možné, že do dohody budeme chtít zahrnout nějakého našeho legionáře, abychom tak snížili cenu. Nejspíš by se jednalo o Mahmouda Dahouda, o kterého se zajímají i jiné kluby.

Abych to shrnul. Můj názor je, abychom oba přivedli. 40 milionů v současném fotbale není žádná osudová částka. Není to málo, ale hráče jeho kvalit bychom za tuto cenu určitě nesehnali. Brandt by se mohl trvale přesunout na 10 a pod ním by hrál defenzivněji laděný Neuhaus a Emre Can. Tým by to pozvedlo o úroveň výš. Otázka je, zda vedení bude chtít investovat v létě velké peníze. Bohužel není v současné době pouze krize ekonomická, ale i sportovní a velké posily budou třeba, pokud budeme chtít opět konkurovat Bayernu.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.