Dortmund hledá případnou náhradu za Sancha. Údajně má být v jeho hledáčku hvězdička Barcelony

V posledních dnech zhusta skloňovaný odchod Jadona Sancha měla podle Diario SPORT začít řešit Borussia Dortmund. Vše by mělo stát a padat na rozhodnutí o setrvání či odchodu Angličana v barvách BVB. Nicméně sportovní ředitel Michael Zorc si měl údajně jako případnou náhradu za něj vyhlédnout mladičkou naději Blaugranas Ansu Fatiho.

Teprve sedmnáctiletý křídelník či útočník se do povědomí fotbalové veřejnosti dostal na začátku letošní sezóny. Po nepřesvědčivém startu barcelonského angažmá Griezmanna a zraněních Dembélého, Messiho a Suáreze dostal Španěl původem z Guiney-Bissau několikrát šanci promluvit do duelů áčka. I díky tomu je jeho tržní hodnota nyní odhadována serverem Transfermarkt na 36 milionů eur.

Barcelona si dle informací španělského serveru vzala čas na rozmyšlenou a je ochotna jednat maximálně o prodeji s klauzulí o zpětném odkupu, případně hostování. Ve své smlouvě má Fati výstupní klauzuli ve výši 170 milionů eur, která se zvýší v říjnu při dosažení plnoletosti na astronomických 400 milionů eur.

O budoucnosti autora letošních čtyř branek a jedné asistence, na něž mu stačilo při 16 startech pouze 1763 minut, bude rozhodovat případné setrvání Jadona Sancha spojovaného s odchodem na Ostrovy. Ve hře je ale stále i setrvání anglického reprezentanta v dresu týmu trenéra Favreho.

Na první pohled se může zdát případné angažmá Fatiho v dresu BVB jako nesmysl, na druhou stranu by mohl jít ve šlépějích Hakimiho. Ten také dorazil na dlouhé hostování bez možnosti odkupu, rozehrál se do skvělé formy a nyní má velkou šanci, že se vrátí do Realu Madrid.

Komentáře (1)

  1. Ještě bych přidal Matea Moreye. Přišel k nám minulé léto z juniorky Barcelony. V soutěžním zápase bohužel příležitost nedostal, viděl jsem ho ale při jednom přípravném zápase. Přicházel jako pravý obránce, ale v tom zápase hrál na levé straně (na místě Guerreira) v rozestavení 3-4-3. Podal excelentní výkon. Věřím, že o něm ještě hodně uslyšíme!

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.