Dortmund podepsal nový kontrakt s Collinsem. Víte za kolik sekund uběhne 30 metrů?

BVB ještě nenastoupilo do prvního duelu po restartu bundesligy, přesto už se můžeme radovat. Důvodem je podpis nové smlouvy Nnamdiho Collinse nastupujícího za U17, který dal navzdory hlasitému zájmu ze strany Chelsea a Manchesteru City přednost žlutočerným barvám a prodloužil kontrakt do roku 2023.

Začíná se nám tak pomalu ale jistě rýsovat budoucnost našeho klubu. Díky nové smlouvě je jasné, že Collinse čeká v létě 2021 přechod mezi profesionály. Teprve 16letý stoper s nigerijskými předky by ale měl pravidelně trénovat s bundesligovým áčkem už během nadcházející sezóny. Zároveň by měl letos v červenci přeskočit kategorii a připojit se k U19. Jeho dovednosti můžete po přečtení článku zhlédnout ve videu níže.

„Jsme velice šťastní, že se nám podařilo v podobě Nnamdiho podepsat pro BVB dlouhodobý kontrakt s vynikajícím talentovaným mladým německým hráčem,“ chválil Collinse vedoucí dortmundské mládeže Lars Ricken. Nad podpisem nového kontraktu se rozplýval i sportovní ředitel Michael Zorc:„Budeme teď společně dělat postupné kroky k profesionálnímu fotbalu.“

Poměrně dlouhou dobu probíhal souboj s londýnskou Chelsea. Tým z nejvyšší anglické soutěže se Collinse snažil do Londýna nalákat několik let a nabízel mu při tom velmi štědré finanční podmínky. Nakonec se ale mladý německý reprezentant rozhodl správně.

V akademii BVB už od roku 2016

Součástí organizace Borussie se stal v létě 2016, kdy přestoupil z Fortuny Düsseldrof. Od léta 2019 nastupoval za U17, v 21 startech si připsal 4 branky a další připravil. V říjnu loňského roku rovněž debutoval proti Finsku za německý reprezentační výběr U16, po němž následovaly další tři přátelské duely.

Skauty ohromuje především neuvěřitelnou rychlostí. 30 metrů zvládne Collins uběhnout za 3.8 sekundy, což je o pouhou desetinu sekundy více než rekord Pierre-Emericka Aubameyanga, který platí za jednoho z nejrychlejších hráčů planety. V jeho věku je také nadměrně vyspělý, už teď měří 189 centimetrů.

Do budoucna v něm tak má Dortmund velký příslib a někteří experti v něm vidí růst nového Virgila van Dijka. „V Dortmundu působím už od 12 let a klubu mám za co děkovat. Mým jednoznačným cílem je začít hrát dospělý fotbal v BVB a mít jednou možnost si zahrát před Südtribune,“ prohlásil Collins.

Je vidět, že dlouhodobá strategie dávat dostatek prostoru mladým hráčům se nám vyplácí a mladé naděje neutíkají. Bundesligu si díky sníženému věkovému limitu už brzy zahraje také teprve patnáctiletý zázrak Youssoufa Moukoko, dalším teenagerem, který začal dostávat hodně prostoru je například Giovanni Reyna. Hodně se také hovoří o dalších talentovaných mladících, mezi něž patří Bradley Fink, Samuel Bamba, Lion Semic nebo Dennis Lütke-Frie. Budoucnost by měla být světlá.

Krátký sestřih Collinsových dovedností:

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.