Edin Terzić: ,,Dokázali jsme to jako tým.”

Po úspěšně zvládnutém finále DFB-Pokalu se před mikrofony postavil generální ředitel Watzke, kapitán, trenér a loučící se legenda Lukasz Piszczek. 

Hans-Joachim Watzke: ,,Piszczu je můj hrdina, můj osobní hrdina. V závěrečných fázích své kariéry je pro nás tak stabilizujícím vlivem. Výkony, které v posledních několika týdnech podal, byly vynikající. Chlapec je s námi od roku 2010. To je skvělý příběh. Lipsko je silný tým. Bylo jasné, že na nás vyvinou tlak. Bylo však také jasné, že stále budeme mít nějaké šance na protiútok. Jadon mě stál s trochou hry tři roky mého života, ale teď jsme šťastní. Obrovská poklona týmu a trenérovi. To, co udělal Edin, je mimořádné. Za něj jsem samozřejmě také nesmírně potěšen. “ 

Edin Terzic: ,,Jsem členem týmu Borussie Dortmund od roku 2010. Byl jsem téměř v každém rohu tohoto stadionu v Berlíně, abych sledoval finále poháru. Sledoval jsem ceremoniál zezadu, z druhé strany. Stát dnes na pódiu je neuvěřitelné. Je to nepopsatelný pocit. Cítím velkou hrdost, protože jsme za posledních několik týdnů a měsíců prošli velmi dlouhou cestou. V únoru jste to nemohli předpovědět. Jsme hrdí na to, že v květnu jsme vítězové pohárů a stále se můžeme kvalifikovat do Ligy mistrů. Dokázali jsme to jako tým!“ 

Marco Reus: ,,Je to neuvěřitelné. Po celou dobu jsem měl dobrý pocit. Jsme tak hrdí, že jsme mohli hrát takový zápas. Ve druhé polovině jsme měli štěstí v několika situacích, kdy Lipsko vyvíjelo tlak. Myslím, že v první polovině jsme hráli opravdu, opravdu dobře. Velké komplimenty týmu. Pro Edina nebylo snadné převzít pozici nezkušeného trenéra v takové situaci. Od prvního dne si vedl opravdu dobře. Vždy jsme ho podporovali. Když jsme pod tlakem, pak ukážeme naši kvalitu. Musíme to v příštích několika letech neustále ukazovat, zejména proti údajně menším protivníkům.” 

Lukasz Piszczek: ,,Jsem velmi potěšen. Vždy jsem říkal, že jsem prodloužil smlouvu, protože jsem chtěl ukončit svou kariéru šampionátem nebo pohárem. Dnes jsme to udělali. Jsem na tým velmi hrdý. Byly to čisté emoce. Věděl jsem, že moje kariéra pomalu končí. Nikdy jsem si to nedokázal představit. Děkuji týmu za takový výkon. Tento den si budu pamatovat po celý svůj život. Zvláště pro mě to bylo skvělé. Nedá se to popsat, je to velmi emotivní.” 

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.