„Esport turnaj rozhodně nebyl posledním, další přijde zřejmě na podzim,“ slibuje Ondra

Byť to nakonec pro zástupce Schwarz-Gelbe Bienen neskončilo zlatým kovem, konečné třetí místo Karlose je pro nás určitě dobrý výsledek a příslib do budoucna. Jak turnaj hodnotí Ondra Vašek, duchovní otec turnaje, jeho organizátor a předseda našeho fanklubu v jedné osobě se dočtete na následujících řádcích

Ve čtvrtek se odehrály poslední zápasy turnaje. Jak nakonec turnaj hodnotíš?

Všichni jsme se shodli, že turnaj se povedl, až na pár malých chybek a detailů, které příště doladíme. Podobnou věc jsme před tím nikdy neorganizovali, takže jsme určitě spokojení.

Stíhal jsi sledovat všechna utkání?

Samozřejmě jsem viděl všechny zápasy Schwar-Gelbe Bienen jak ve skupině, tak ve vyřazovací části. Pár zápasů ostatních fanklubů ve skupinách mi uteklo. Odhadem jsem viděl naživo přibližně tři čtvrtiny programu turnaje.

Předpokládám, že s reprezentací Karlose panuje spokojenost, je to tak?

Myslím, že s výkonem našeho hráče můžeme být extrémně spokojeni. Před turnajem jsme si za cíl dali semifinále, což jsme splnili. Ze 6 zápasů prohrál náš reprezentant pouze semifinále, byť tam se samozřejmě vždy láme chleba. Nezbývá nám než poděkovat Karlosovi za úžasné zápasy a více než úspěšnou reprezentaci našeho fanklubu.

Evidoval jsi nějaké technické problémy kromě vápadku EA serverů?

Ještě jsme měli problém při jednom zápase, kdy ani jednomu hráči nešlo streamovat. Zápas sice začal s hodinovým zpožděním, ale důležité je, že se to odehrálo. Většina hráčů byla disciplinovaná a dorazila včas. Byli ale i tací, kteří se v naší interní facebookové skupině sháněli celý den po soupeři na přátelské utkání a pak minutu před začátkem duelu nebyli přihlášení ke streamu. Ale celkově se i po technické stránce turnaj vydařil.

Co říkáš na sledovanost? Živé přenosy sice tolik diváků nemívaly, ale počet zhlédnutí u některých záznamů se blíží tisícovce…

Sledovanost živě se v průměru pohybovala okolo 50 lidí. S tímto jsme spokojeni, odhadovali jsme podobné číslo. Je pravda, že mě hodně překvapila čísla zhlédnutí ze záznamu. S 500+ zhlédnutími jsme v žádném případě nepočítali. Samozřejmě táhly ty větší kluby – Arsenal a Manchester United. Živě se dívalo nejvíc lidí na naše čtvrtfinále s Manchesterem. Jsem rád, že máme tento rekord.

Jaké jsou ohlasy? Ať už od hráčů, ostatních fanklubů či těch, co turnaj sledovali?

Většina byla spokojená. Samozřejmě se našli i tací, kteří spokojení nebyli. Tak je to ale vždy, nejde se zavděčit všem. Kdyby si z toho člověk dělal těžkou hlavu, nemohl by dělat nic.

V rozhovoru před turnajem jsi říkal, že o dalším případném ročníku rozhodne, zdali se naplní očekávání co do sledovanosti a spokojenosti účastníků. Jak to tedy vypadá?

Jak už jsem říkal, celkově jsme s organizací a průběhem turnaje spokojeni, takže ano, další ročník určitě uspořádáme. Zatím to vypadá někdy na letošní podzim a zimu. Chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat všem lidem, kteří se na turnaji podíleli, případně se ho účastnili aktivně jako hráči. A speciální díky Vojtovi, který pro celý turnaj připravoval grafiky na sociální sítě.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.