Expert TV Sky Hamann: „Nemůžete mít kapitána, který odehraje polovinu zápasů.“

Bývalý německý reprezentant Dietmar Hamann nechápe, jak mohl být kapitánem Borussie zvolen někdo s tak špatnou zdravotním stavem. Tvrdě se opřel do vedení Borussie za rozhodnutí nechat kapitánem Marca Reuse.

Stojí si za svou větou, že žádný tým nemůže mít kapitána, který odehraje polovinu zápasů. Marco Reus přišel do Dortmundu v roce 2012 z Borussie Mönchengladbach za pouhých 15 milionů eur. Během svého působení v Borussii vyhrál 4 trofeje, zahrál si finále LM a v 274 zápasech vstřelil působivých 131 gólů.

Během své kariéry si prošel množstvím zranění, které mu bránili naplnit potenciál (mnozí fotbaloví experti se shodují, že nebýt zranění, mohl by Reus být na úrovni Ronalda a Messiho). Lucien Favre ho v roce 2018 jmenoval kapitánem i přesto, že nemá tak pevnou pozici v sestavě, jako před dvěma lety, nosí céčko na ruce i nadále.

Hamann si nemyslí, že by 31letý špílmachr byl tím pravým lídrem pro Borussii. Na otázku, co bundesligovým týmům chybí, aby se opět prosadili v Evropě, Hamann odpověděl: „Mentalita, přirozený lídr. Nechápu, proč mu v létě kapitánskou pásku nevzali. Další otázkou je, proč mu ji v roce 2018 vůbec dali.“

Podle Hamanna vítězství v Revierderby jasně ukázalo, že Dortmund je momentálně bez Reuse lepší. „Nemůžete stavět hráče jen kvůli jménu. Musíte dělat to, co je nejlepší pro tým, ne pro jednotlivce. Reyna, Haaland, Sancho a Brandt jsou momentálně lepší.“
Na závěr naznačil, koho by v roli kapitána viděl nejraději: ,,Mats Hummels, to je brilantní kapitán. V minulosti ukázal své vůdčí schopnosti, charakter a schopnost motivovat spoluhráče.“

Můj názor je jasný. Reus je legenda Borussie. Pro fanoušky modla. Kapitán by neměl být nikdo jiný. O tom, že nemá formu se nemá cenu přít, ale pan Hamann si zřejmě neuvědomuje, že Borussia má tak nabitý program jako nikdy, potřeba je každá noha. Věřím, že se Reus dostane zpět do formy a zavře všem kritikům pusu.

Kdo by měl být kapitánem podle vás? Napište nám svůj názor do komentáře!

Komentáře (5)

  1. Na jednu stranu s panem Hamannem souhlasím. Reus momentálně rozhodně nepatří mezi tahouny týmu. Na pozici desítky je Brandt stoprocentně lepší, na křídlech zase trojice Sancho, Reyna a Hazard. Kapitánem by ale neměl být nejlepší hráč, ale někdo, kdo má u všech hráčů respekt. Tím Marco rozhodně je. Pro BVB je legenda, a i když se mu nedaří a počítám s tím, že na úroveň výše zmiňovaných hráčů už nedosáhne, protože ti se budou nadále jen zlepšovat (snad), tak i přes to by měl být kapitánem. Když by nebyl na hřišti, tak je jasnou volbou Mats Hummels nebo popř. Emre Can.

  2. Adam Foltín

    Tento expert rok dozadu trvrdil, že Lewandowski je problém pre Bayern a mali by ho predať :D

  3. onomatopoa

    Reus se ještě zvedne, pokud bude zdravý. Není až tak starý…. Mám pocit, že Brandt hraje na svém limitu a Reus kdyby se do toho dostal, byl by lepší. Škoda, že nemohou hrát vedle sebe. Respektive mohou, ale nebylo by to podle mě ono, dozadu jsou jaloví oba:D

    • Naopak, já jsem rád, že se do toho Marco dostává a díky skvělé výkonnosti Brandta na něj není takový tlak, aby hrál, jak tomu bylo v předchozích letech. Tohle by mu naopak mohlo hodně vyhovovat. Když bude cítit, že ho něco táhne, vynechá, protože bude vědět, že ho Julian v pohodě zastoupí. Při tom náročném koronavirovém programu mi to přijde ideální!

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.