První duel BVB bude sledovat v ochozech 10 000 fanoušků

Vynikající zprávy k nám v úterý večer doletěly z Německa. Borussia Dortmund dostala oznámení, že už na první zápas Bundesligy proti Borussii Mönchengladbach může vpustit fanoušky. Předběžně to vypadá, že se v sobotu na stadionu sejde okolo 10 000 fanoušků.

Nejen bundesligové týmy, ale určitě všechny kluby z jiných sportů dnes slaví. „Máme z tohoto rozhodoutí ohromnou radost „, uvedl šéf Borussie Hans-Joachim Watzke. „Rád bych poděkoval všem politikům, kteří se v posledních týdnech zasloužili o toto důležité rozhodnutí. Zároveň ale nesmíme zapomenout , že se musíme v tomto zkušebním období chovat extrémně zodpovědně. Toto rozhodnutí je velice důležité pro fotbal a fanoušky v Německu“, dodal Watzke.

Logickým rozhodnutím ze strany Borussie je, že na stadion pustí pouze diváky, které mají trvalé bydliště v Dortmundu nebo v Severním Porýní-Vestfálsku, aby v případě výskytu infekce bylo možné zajistit co nejjednoduší a nejrychlejší opatření. Pro držitele permanentek s trvalým bydlištěm mimo výše zmíněné kraje se Borussia vyjádřila takto: „Jsme nadále v kontaktu s úřady a doufáme, že zkušenosti ze sobotního zápasu nám pomůžou, aby se v následujících hrách postupně dostalo na všechny držitele permanentek“.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.