Skip to content
Bienen
SGB
Bienen-SGB

FAQ

Jsme jediný oficiálně zaregistrovaný fanklub Borussie Dortmund v České republice a na Slovensku. Více informací o fanklubu naleznete na úvodní stránce webu.

Stát se členem Schwarz-Gelbe Bienen je poměrně jednoduché. Pokud jsi fanouškem Borussie Dortmund a chceš se stát součástí největší žluto-černé komunity v České republice a na Slovensku, stačí vyplnit registrační formulář se všemi údaji, souhlasit se stanovami fanklubu a zaplatit členský příspěvek. Ten činí pro zletilé 800 Kč (33 €) a pro nezletilé 400 Kč (17 €). Do sedmi pracovních dnů od připsání příspěvku na transparentní účet ti přijde informační email ohledně registrace, přiděleného ID čísla a všemi informacemi o chodu fanklubu.  Po přečtení emailu se stáváš členem a můžeš využívat veškeré výhody, které členství přináší.

Nikoliv, číslo člena si vybrat nelze. Členské číslo je určeno pořadím, ve kterém se člen do fanklubu registroval.

Ano. Členem fanklubu se mohou stát i zahraniční rezidenti. Musí mít ale české nebo slovenské občanství.

Pro nové členy Schwarz-Gelbe Bienen se členské karty tisknou jednou ročně po oficiálním zaregistrování u oddělení péče o fanoušky Borussie Dortmund. Dotisky většinou probíhají v listopadu.

Členství se pravidelně obnovuje po konci sezóny a před startem té následující během června a července.

Nikoliv. Nicméně výhodou fanklubu je, že má možnost nakupovat pro svoje potřeby vstupenky v předprodeji, protože do volného prodeje se jich v případě Borussie Dortmund příliš nedostane. Do oficiálního fanshopu má každý člen Schwarz-Gelbe Bienen slevu 19,09 %.

Dvakrát ročně (na jaře a na podzim) probíhá koordinovaná společná objednávka z online fanshopu. Všichni členové jsou zavčasu informováni a mají možnost se k objednávce připojit.

Ne, sleva se vztahuje pouze na hromadné online objednávky fanklubu.

Zpravidla fanklub zařizuje pouze vstupenky. Dopravu a ubytování si každý člen zajišťuje po vlastní ose. Organizovaný zájezd pořádáme jednou ročně v druhé části sezóny. Více najdeš v sekci akce.

Objednávání vstupenek koordinuje vedení fanklubu vždy s několikaměsíčním předstihem. Výzva k zaslání požadovaných vstupenek je učiněna prostřednictvím příspěvku na soukromé facebookové a whatsappové skupině fanklubu. Aktivní členové mohou o vstupenky žádat neomezeně, ti méně aktivní maximálně o 3 na zápas. Přidělování vstupenek mezi členy probíhá individuálně dle zájmu o vstupenky a kvóty pro náš fanklub. Veškeré informace o vstupenkách naleznete v sekci Vstupenky.

Pokud jste již zaplatili členský poplatek, zažádali o přijetí do skupiny a stále nejste jejím členem, kontaktujte nás prosím na emailu info@schwarzgelbebienen.cz a uveďte v něm své uživatelské jméno na platformě Facebook, popř. telefonní číslo pro WhatsApp skupinu.

Ano, potvrzené to sice nikde od klubu nemáme, nicméně z 250 objednaných vstupenek za 4 roky fungování fanklubu byly všechny vedle sebe.

Vstupenky na zápas přiděluje klub zpravidla měsíc před zápasem.

Lístky obdržíte emailem přibližně 2 týdny před zápasem.

Ne, lístky zařizujeme zásadně pouze pro členy fanklubu.

Ano, turnaje fanklubů se může zúčastnit každý fanoušek BVB. Hrát za náš fanklub mohou pak pouze členové fanklubu.