Favre oslavil 300. zápas jako trenér v Bundeslize. Jaké formace trénuje s týmem?

Poprvé od roku 2015 vyhrála Borussia Dortmund dvě Revierderby po sobě. Poprvé od roku 1966 takto jasně, před 54 lety byly výsledky 6:2 a 7:0. Lucien Favre při této příležitosti včera slavil dvojité výročí.

Včera to byl 300. zápas v pozici hlavního trenéra bundesligového týmu. Zároveň oslavil i 150. vítězství. „Bylo to zasloužené vítězství. Jsem šťastný. Byli jsme trpěliví, museli jsme být, protože Schalke velmi dobře bránilo. Po rychlém gólu ve 2. poločase už to bylo jednodušší,“ zhodnotil zápas švýcarský lodivod.

Před týdnem jsme informovali, že Favre proti Hoffenheimu odkoučoval 300. zápas. A nebyla to mylná informace. V únoru minulého roku totiž kvůli nemoci odkoučovali zápas proti Hoffenheimu jeho asistenti Edin Terzic a Manfred Stefes. Borussia se tedy rozhodla, že oficiální výročí 300. zápasu bude až při zápase se Schalke.

Favre mluvil i o dalších číslech, a hlavně o formacích. Za posledních 11 měsíců, až na jednu výjimku, použil vždy rozestavení se třemi stopery. Proti Schalke použil (konečně!) formaci na 4 obránce, takže se Delaney mohl posunout na svoji pozici středního záložníka. „Formaci 3-4-3 jsme začali hrát v listopadu minulého roku. Dnes jsme hráli 4-2-3-1. Uvidíme, jak budeme hrát ve středu. Trénujeme mnoho systémů, 3-4-3, 3-5-2, 4-2-3-1, 4-3-3,“ dodal Favre. Analýzu formace 4-2-3-1 napsal Jenas.

„Funguje to. Myslím, že jsme tuto sezónu předvedli hodně dobrých zápasů. Doufám, že půjdeme všichni včetně trenéra tou správnou cestou,“ komentoval působení Favreho Julian Brandt. Mats Hummels souhlasil: „Myslím, že je velmi dobrý trenér a práce s ním nás opravdu baví.“

Já bych tak optimistický nebyl. Včerejší zápas byl opravdu dobrý, ale zatím si mě Favre nezískal.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.