Favre: „Přijmout tuto porážku je těžké“

Nedostatek trpělivosti a přesnosti ve hře. Tam viděl švýcarský trenér Lucien Favre největší příčiny neúspěchu BVB v zápase proti Augsburgu, ve kterém Hummels a spol. podlehli 0:2 a hned od začátku sezóny se dostávají pod tlak.

Přestože držela Borussia jakožto velký favorit utkání téměř 80 % utkání míč na svých kopačkách, k experty předpokládané pohodlné výhře nedošla. Naopak houževnatá obrana Augsburgu a góly Felixe Uduokhaie a Daniela Caligiuriho orámovaná poločasová přestávka rozhodly o kapitulaci svěřenců trenéra Favreho. Ten nebyl spokojen především s ofenzivním pojetím.

„Jsme nesmírně zklamaní. Je velmi těžké tuto porážku přijmout. Ve hře jsme dominovali a měli téměř 80 procent času míč ve svém držení. Začali jsme dobře, ale pak nám chyběla preciznost,“ prohlásil 62 letý Švýcar.

Úvod klání nebyl špatný a Borussia se dostala do tří pološancí. Jenže po inkasované brance se najednou hra zcela rozpadla a tým připomínal spíše stín týmu, který minulý týden dokázal porazit jednoznačně 3:0 Borussii Mönchengladbach.

„Augsburg velice dobře bránil. Musíme být více trpěliví a hrát daleko více po křídlech. Tak bychom si bývali mohli vytvořit šance ve středu hřiště. Pomalu jsme přenášeli hru. Jsme zklamaní, že jsme tu prohráli. Stále je hodně věcí, na kterých musíme pracovat,“ viděl ve hře svého týmu mezery Favre.

Ten bude muset svůj tým velice rychle dostat z negativní nálady. Už ve středu totiž jeho svěřence čeká důležitý souboj s Bayernem v Allianz Aréně. Německý superpohár by mohl být v případě vítězství stimulem, který pozitivně ovlivní celou sezónu. V případě neúspěchu může naopak mladý tým BVB pod tlakem poztrácet body a hned na podzim ztratit naděje na vysněný titul.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.