Götze se upsal na dva roky PSV Eindhoven. Potká se v týmu i s protihráči z bundesligy

Mario Götze po odchodu z Dortmundu nakonec zakotvil v PSV Eindhoven. Po konci smlouvy v BVB se do Nizozemska přesunul jako volný hráč.

Cesty BVB a Götzeho se rozešly už na konci loňské sezóny, protože vedení neprodloužilo 28letému záložníkovi smlouvu. V Eindhovenu minulý týden prodělal zdravotní prohlídku a podepsal dvouletý kontrakt těsně před koncem přestupního termínu.

Mario bude chtít v Holandsku restartovat svou kariéru, protože na konci svého angažmá v Borussii se mu moc nedařilo. Ofenzivní záložník nebo podhrot v minulé sezóně nastoupil do 21 zápasů a odehrál pouze 609 minut. Dokázal v rámci nich vsítit tři branky a u jedné asistoval.

Poté, co vyšlo najevo, že BVB nehodlá prodloužit někdejšímu úspěšnému německému reprezentantovi smlouvu, začalo se spekulovat o zájmu mnoha klubů z celé Evropy včetně AC Milán, Fiorentinty, AS Monaco, Leverkusenu, Bayernu a naposledy také Herthy. Nakonec ale jeho kroky vedou do PSV, kde se potká s dalšími hráči, kteří prošli bundesligou včetně Philippa Maxe, Tima Baumgartla nebo Adriana Feina. 

Eindhoven v současnosti hraje pod taktovkou bývalého kouče Bayeru Leverkusen Rogera Schmidta, o němž se v roce 2018 spekulovalo jako o možném nástupci tehdy vyhozeného Petera Bosze. Zároveň se jeho jméno v médiích objevovalo i v průběhu minulé sezóny, kdy byl pod palbou kritiky za špatné výsledky současný trenér Lucien Favre.

Do současného ročníku nizozemské Eredivisie vstoupil Eindhoven třemi vítězstvími a remízou, zároveň se kvalifikoval do základní skupiny Evropské ligy. Mariovi, jako jedné z nejvýraznějších postav posledních ligových titulů, přejeme jen to nejlepší.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.