Haaland kvůli kurióznímu zranění přijde o zápas s Paderbornem. Podívejte se, co ho o utkání připravilo

Norského kanonýra v barvách BVB proti sestupem ohroženému Paderbornu dle posledních zpráv Ruhr Nachrichten neuvidíme. V zápase s Bayernem si totiž poranil koleno. Na tom by nebylo nic tak divného, ale kuriózní je to, jak ke zranění došlo. Na svědomí ho totiž má rozhodčí Tobias Stieler. Erling se s ním srazil ve středovém kruhu a dle norského novináře Jan-Aaga Fjörtofta právě tento „souboj“ stojí za jeho nadcházející víkendovou absencí.

Pro trenéra Favreho je to velká čára přes rozpočet, protože po odchodu Alcácera nemá za norského mladíka žádnou náhradu v podobě čistokrevného hrotového útočníka. Navíc stále postrádá Zagadoua a Reuse. Axel Witsel dle zpráv ve středu intenzivněji trénoval a mohl by zasáhnout do utkání od začátku. Rychlé nabírání kondice se dá předpokládat i u Cana a Sancha.

Na hrot sestavy BVB by se mohl místo Haalanda postavit zřejmě jeden z dvojice Hazard-Brandt. Ostatně k této variantě před příchodem severského talenta několikrát sáhnul. Jednou z možností je i Mario Götze, ale vzhledem k tomu, že je na odchodu a proti Bayernu nic nepředvedl, je to asi spíš jen teorie.

Paderborn je na dně bundesligové tabulky, ale Borussia by ho neměla v žádném případě podcenit. Všichni máme v živé paměti podzimní vzájemné utkání, v němž nás letošní nováček málem překvapil a v Signal Iduna Parku vyhrál. V prvním poločase vedl 3:0, naštěstí ale svěřenci trenéra Favreho nakonec alespoň remizovali.

Ačkoliv jsou naděje na titul zřejmě pryč, potřebuje se Dortmund velmi rychle z porážky od Bayernu rychle oklepat a vrátit se o víkendu na vítěznou vlnu. Hned v závěsu o čtyři body je totiž v tabulce Leverkusen.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.