Hned pět hráčů do příští sezóny změní čísla, chcete vědět kteří?

Informace už proběhly sociálními sítěmi, ale i my přinášíme všechny informace o změnách čísel dresů hráčů BVB pro příští sezóny pěkně přehledně v jednom článku.

Změny se týkají hned pětice hráčů. Nová čísla do následující sezóny ponesou Haaland, Zagadou, Morey, Hazard a Can. Veletoč s čísly začal především v souvislosti s odchody Hakimiho a Götzeho, kteří zanechali poměrně oblíbená čísla 5 a 10.

Thorgan Hazard 23 -> 10

Pro mě osobně trochu překvapení, protože jsem očekával, že po odchodu Maria Götzeho sáhne po „špílmachrovské desítce“ Julian Brandt. Ten si ale ponechává svou 19.

Hazard má za sebou úspěšnou první sezónu v barvách BVB. Připsal si 7 gólů, 13 asistencí a nastoupil dohromady do 33 zápasů. Není sice tak úspěšný, jako parťák z druhého křídla Jadon Sancho, ale určitě přispěl k druhému bundesligovému místu velkou měrou.

Jen pro kontext: Hazard měl v letošní sezóně prsty ve více brankách než Kai Havertz (12 gólů a 6 asistencí), na jehož adresu se letos snášely superlativy daleko více. Netvrdím, že je Hazard lepším hráčem, než Havertz, ale ukazuje na velice slušná letošní čísla.

Erling Haaland 17 -> 9

Po odchodu Paco Alcacera si číslo 9 na svá záda přivlastnil Erling Haaland. Když norská hvězda přicházela, španělský útočník byl stále součástí týmu, protože se jeho přestup dotahoval až v průběhu lednového přestupového okna. Změna u Erlinga tak dává jednoznačně smysl.

Emre Can 27 -> 23

Na Hazardovu změnu navazuje i nové číslo pro Emreho Cana. Nově uvolněnou 23 si tak přivlastnil po první odehrané sezóně v Dortmundu. Emre je s tímto číslem historicky spojen, protože v něm odehrál celá angažmá v Liverpoolu i Juventusu.

Dan-Axel Zagadou 2 -> 5

Uvolněnou 5 po Achrafu Hakimim si vzal Dan-Axel Zagadou. Důvodem změny budou zřejmě jen osobní preference mladého francouzského obránce, který toto číslo nosil například v mládežnických výběrech Francie. Až v U-21 nastupoval s 3 na zádech.

V Dortmundu po svém příchodu sáhnout po 5 nemohl, protože tehdy patřila Marcu Bartrovi a následně ji měl Hakimi. Žádná velká změna, naštvaní budou snad jen fanoušci, kteří si zakoupili jeho dres s 2 na zádech před letošní sezónou.

Mateu Morey 22 -> 2


Také Mateu Morey se konečně dostane ke svému (zřejmě) oblíbenému číslu. Vypovídá o tom alespoň fakt, že si ho zvolil v reprezentačních výběrech Španělska. Po Zagadouovi tak bude oblékat dres s číslovkou 2 na zádech.

Tato změna také ukazuje, že se Morey posouvá v týmové hierarchii o něco výše. Na konci sezóny, kdy už bylo jasné, že se s týmem rozloučí Hakimi, to byl právě on, kdo nastupoval na pravém kraji obrany. Společně s Meunierem by to měl být právě on, kdo zaplní aktuálně děravou pravou stranu po odchodu marockého rychlíka.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.