Hodnocení hráčů- brankáři, stopeři

Jak všichni víme, Borussia Dortmund skončila letos opět na druhém místě za Bayernem Mnichov, který získal o 13 bodů víc. Za zmínku určitě stojí nový rekord v počtu vstřelených gólů za jednu sezónu. Z gólu jsme se radovali celkem 84 krát.
To ale není vzhledem k našim ofenzivním hráčům až tak překvapivé, více a mile nás překvapila obrana. To, za co byla Borussie často kritizována, dokázal trenér Favre zlepšit. Na jaře byla obrana až na pár výpadků v posledních zápasech oproti minulým letem velice nadprůměrná. Pojďmě si společně ohodnotit jednotlivé hráče:

Roman Bürki (6.5/10)

Roman je hráč, kterého fanoušci buď milují, nebo nenávidí. Na jedné straně mince měl nejmenší procentuální úspěšnost zákroku, na té druhé měl hned po Manuelu Neuerovi nejvíce čistých kont. Řekl bych, že Bürki měl spíše průměrnou, než dobrou sezónu. Vzpomeňme si na hrubky proti Lipsku nebo Bayernu…Na druhou stranu, troufám si říct, že díky němu jsme v prosinci porazili Slavii a postoupili dál v Lize mistrů. Byl to bezesporu jeho nejlepší výkon v dresu Borussie. Stačilo by zlepšit hru nohou, vyvarovat se zbytečným hrubkám a já bych určitě neměnil.

Marwin Hitz (6.5/10)

Marwin letos zasáhl pouze do 8 zápasů, takže se jeho výkony hodnotí těžko. Když chytal, připsali jsme si 6 výher a jednou po remíze a porážce. Jeho výkon v superpoháru proti Bayernu byl skvělý. Jako druhý brankář si odchytal svoje a určitě nezklamal.

Mats Hummels (8.5/10)

Mats se po třech sezónách v Bayernu vrátil zpět do Wefstfálska. Okamžitě po jeho příchodu se zvedla úroveň naší obrany. Na podzim si to ještě sedalo a dostali jsme víc než pár zbytečných gólů, ale po novém roce byla radost se na naši celou obranu dívat. Stal se vůdcem, vedle kterého může například Dan-Axel Zagadou hodně vyrůst. Jeho rozehrávka je exceletní, to nám od stoperů minulý rok chybělo. Vzpomeňme si na začátek roku a jeho nahrávky na Sancha proti Augsburgu a na Reuse proti Kolínu, prostě nádhera.

Dan-Axel Zagadou (8/10)

Zagadou udělal obrovský pokrok. Jak už jsem psal, velký podíl na tom má Mats Hummels, vedle kterého roste každým zápasem. Ze začátku sezóny nedostával moc příležitostí, ale když jsme v listopadu přešli na systém se třemi stopery, stal se stavebním kamenem základní jedenáctky. Už není ten mladý a nezkušený stoper, co dělá fatální chyby. Je stále lepší a lepší. Doufejme, že podepíše novou smlouvu a budeme si moct vychutnávat jeho výkony co nejdéle.

Lukasz Pisczek (7.5/10)

Lukasz měl z individuální stránky podobnou sezónu jako Zagadou. Na podzim se musel spokojit s rolí náhradníka, po listopadové změně ale perfektně zapadl do nového systému. Na pravého beka už to rychlostně nebylo, tak změnu systému a místo pravého stopera určitě uvítal s radostí. Pro pětatřicetiletou legendu Dortmundu to měla být poslední sezóna, za své výkony si však vysloužil ještě jeden roční kontrakt. Uvidíme kolik herního času dostane vzhledem ke stejně typově založenému Meunierovi.

Manuel Akanji (4.5/10)

Manuel měl, nebál bych se říct, katastrofální první polovinu sezóny. Nejistá rozehrávka a individuální chyby ho postupně na úkor Zagadoua a Pisczeka vytlačily ze sestavy. Ze strany fanoušků byl ostře kritizován. Jak už jsem psal v několika článcích, měli jsme se raději pokusit udržet Francouze Dialla, i Toprak se mi jevil jako lepší řešení. A pravda se ukázala. Akanji podával jedny z nejhorších výkonů z celého mužstva.

Leonardo Balerdi (4.5/10)

Další velké zklamání. Balerdi od svého příchodu v lednu 2019 naskočil pouze do 8 utkání. Fanoušci nechápali, proč nedostal více příležitostí, trenér Favre ale očividně věděl co dělá. Po restartu bundesligy přišel párkrát z lavičky a proti Hoffenheimu hrál od začátku. Nic extra bohužel nepředvedl a patřil spíše k těm horším na hřišti. Dnes už všichni víme, že sezónu 2020/2021 stráví na hostování v Olympique de Marseille.

Pro dnešek je to vše, příště se zaměříme na krajní obránce a střední záložníky.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.