Hodnocení hráčů – krajní obránci

V minulém článku jsme se společně podívali na naše brankáře a stopery. Dnes zhodnotíme kraje obrany. Listopadovou změnu formace určitě přivítali, od té doby měli víc útočných jak obraných povinností. Kdo propadl a kdo naopak mile překvapil? To se dočtete v následujících řádcích, jdeme na to.

Raphael Guerreiro (8/10)

Raphael byl na začátku sezóny používán na více postech. Jednou hrál na levém křídle, podruhé na levé obraně, ale nikde to nebylo to pravé ořechové. Listopadová změna formace pro něj byla určitě spasením. Perfektně zapadl do systému se třemi stopery. Nemusel se tolik soustředit na bránění a mohl každý zápas ukazovat své technické umění a kreativitu směrem dopředu. Své výkony podtrhl i statistikami, v 29 zápasech vstřelil 9 gólů. Nebál bych sed říct, že právě Portugalec byl jeden z nejlepších hráčů Borussie tuto sezónu a že na svém postě patří k nejužší světové špičce.

Achraf Hakimi (7.5/10)

Achraf měl podobnou sezónu jako Guerreiro. Ze začátku taky střídal pozice mezi pravým křídlem a obráncem. Těmto dvěma určitě změna formace vyhovovala nejvíce. Hakimi mohl konečně naplno využívat svou rychlost. Na typickou akci Hakimi -> Sancho -> Hakimi -> Haaland, která nejednou vedla ke gólu, bych se mohl dívat několikrát dokola. I když měl za sebou úžasnou sezónu, Guerreiro se mi zdál o něco málo lepší (možná i pro to, že už Achraf není náš hráč…). Je škoda, že vedení nenašlo peníze na koupi Hakimiho, v budoucnu by nás to mohlo mrzet.

Nico Schulz (4,5/10)

Propadák. Jinak bych to neshrnul. Po výborné sezóně v Hoffenheimu pod Julianem Nagelsmannem jsem očekával, že Nico dostane ze sestavy Guerreira a stane se jasnou jedničkou na levé straně obrany. Bohužel opak byl pravdou. Ze začátku sezóny na něj trenér Favre sázel, ale postupně se ukázalo, že něco je špatně. Po změně formace se už do sestavy nedostal vůbec. Po restartu soutěže byl Schulz dokonce až třetí volbou po Marcelu Schmelzerovi. I když věřím, že každý si zaslouží druhou šanci, moc nadějí na úspěšnou kariéru v Borussii mu nedávám.

Mateu Morey (6.5/10)

Mateu odehrál tuto sezónu pouhých 195 minut. I to mu ale stačilo, aby si získal fanoušky na svou stranu. Mě si získal už v předsezónní přípravě, kde v prvním zápase nastoupil na levém obránci a já se nestačil divit jeho rychlosti a technice. V zápase proti Lipsku dostal šanci v základu a ukázal, že dokáže Hakimiho plnohodnotně nahradit. Doufejme, že s ním Favre počítá jako s jedničkou na pravé straně obrany.

Marcel Schmelzer – nehodnocen

Legenda Borussie neodehrála dostatečný počet minut, aby se její výkon dal ohodnotit. Nicméně jsem rád, že po restartu ho trenér posílal aspoň na pár minut z lavičky. Na jeho radost po gólu do sítě Paderbornu snad nikdy nezapomenu.

Příště se zaměříme na střední záložníky.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.