Hodnocení hráčů – střední záložníci

Dnes vychází předposlední článek ohledně hodnocení hráčů. Tento příspěvek bude o středních záložnících a ten příští o útočnících a křídlech. Kdybych měl shrnout celkově výkony naší zálohy, tak bych se vyjádřil určitě pozitivně. Nyní už ale k jednotlivcům.

Axel Witsel (8/10)

Na Axela se dalo od začátku sezóny spolehnout. Opět předváděl skvělé výkony jak po defenzivní stránce, tak i po stránce kreativní. Připsal si navíc i čtyři branky a na dalších pět nahrál. Podával velmi stabilní výkony a málokdy fanoušky zklamal svým výkonem. Doufejme, že mu forma vydrží co nejdéle, protože už nepatří mezi nejmladší hráče v týmu.

Julian Brandt (8/10)

V prvních zápasech se docela hledal. Bylo to také způsobeno tím, že nastupoval úplně mimo svou preferovanou pozici. Místo středního záložníka nastupoval na obou křídlech nebo na hrotu. Nebudeme si nic nalhávat, Julian nepatří mezi nejrychlejší hráče nebo klinické zakončovatele jako Haaland. Jeho přednost je kreativita a práce s míčem celkově. Po změně formace byl trenérem Favrem umístěn do středu zálohy vedle Witsela a tam zazářil. Ve většině utkáních patřil k nejlepším na hřišti. Ve všech soutěžích sedmkrát rozvlnil síť a na 13 gólů nahrál. To je na středního záložníka velmi dobré číslo. Vzhledem k odchodu Hakimiho očekávám opět změnu formace a rád bych ho viděl na pozici podhrota. S Haalandem si na hřišti rozumí jak bratři a byla by škoda toho nevyužít.

Emre Can (8,5/10)

Původně jsem byl ohledně jeho příchodu skeptický. V Juventusu půl roku pomalu nekopl do balónu, dokonce nebyl ani vybrán na soupisku pro Ligu Mistrů. Teď už ale vidím, jakou Stará dáma udělala chybu. Emre po příchodu do Dortmundu ožil. Byl neskutečným přínosem pro tým a nebál bych se říct, nejlepším hráčem jarní části. Byl vůdcem, který na hřišti na podzim chyběl. Dokázal tým nabudit neskutečným způsobem. Nebál se riskantních zákroků a pozvedl naši obrannou hru na úplně jinou úroveň. Troufám si říct, mít ho tu s Haalandem od začátku sezóny, mohli jsme slavit titul. Očekávám, že příští rok bude hrát vedle Witsela na postu defenzivního záložníka.

Thomas Delaney (5,5/10)

Loni patřil mezi nejlepší záložníky v lize, letos však bohužel ne. Trápily ho častá zranění a kvůli tomu odehrál pouze 14 zápasů ve všech soutěžích. Upřímně ani nevím, co na něm hodnotit. Defenzivní práce byla v jeho podání dobrá. Mně osobně tedy nějak moc neoslnil. Přínos pro ofenzívu byl ale nulový. Já jsem tedy čekal, že bude chtít vedení Thomase prodat. Je to sympatický hráč, ale typově podobný Canovi, který je úplně jinde. Myslím, že pokud neodejde teď v létě, tak nejpozději příští rok.

Mahmoud Dahoud (5/10)

Mo toho taky moc nenahrál. První část sezony byla hrozná. Dostal velmi málo prostoru a bohužel ho nedokázal využít. Očekával jsem už před touto sezónou, že odejde. Světlý moment měl až v době, kdy byl zraněný Brandt. V domácím zápase s Bayernem byl bezkonkurenčně nejlepším hráčem na hřišti. Pomalu se začínal vybarvovat, ale přišlo zranění, které nejspíš úplně ukončilo jeho kariéru v Dortmundu.

Julian Weigl (5/10)

Strávil zde pouze první půlku sezony a poté odešel do portugalské Benfiky. Jeho výkony v první části nebyly zrovna podle jeho představ. Jelikož hrál pouze první část sezony, není moc co hodnotit, jelikož první část byla dost nepovedená. Weigl nebyl nijak podprůměrný, ale rozhodně ani nadprůměrný a v současném kádru by se do základu určitě nedostal.

Komentáře (1)

  1. Souhlasím prakticky se vším, jen u Witsela bych snížil hodnocení o půl stupně. Byl jeden z nejlepších, ale oproti minulé skvělé sezóně mě trošku zklamal. Chybí mi u něj moment překvapení, dlouhý míč, trošku zariskovat…

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.