Hrůza, děs, utrpení. Z Augsburgu vezeme porážku 0:2

Tři slova z titulku vystihují podle mě naprosto dostatečně každého fandy BVB, který dneska viděl zápas s Augsburgem. Report dnes tudíž bude hodně krátký a pokud jste duel měli možnost sledovat, doporučuji článek rovnou zavřít a zbytečně si ještě více nervů.

Až na vynucenou změnu v podobě výměny Guerreira za zraněného Hazarda naordinoval Favre (pro nás, vyznavače žlutočerných barev nepřekvapivě) naprosto shodnou sestavu. A právě to se ukázalo jako největší kámen úrazu a ukazuje se, že švýcarský stratég se ne a ne poučit z vlastních chyb.

Bavoři totiž nastoupili perfektně připravení, bránili v zataženém bloku a ani ty nejkreativnější hráče v našich řadách nepouštěli do žádného přečíslení jeden na jednoho, natož do větší akce. Prakticky o jediný vzruch před brankou Gikiewicze se postal povedenou trefou z voleje Axel Witsel. Pozorný polský rodák bránící svatyni Augsburgu ale pozorně pokus zlikvidoval. A když ani Bellinghamův lob neskončil v síti, přišlo pozdvižení na druhé straně.

Ve 40. minutě šli totiž domácí do vedení po skvělém centru ne už tak skvělého bývalého hráče Schalke Caligiuriho a hlavičce Udokhaie. Balón sice směřoval na hranici malého vápna, ale Bürkiho bych z této inkasované branky nevinil, protože to byl velmi dobře, razantně a přesně zahraný trestný kop.

Místo toho, abychom do druhé půle prostřídali a vlétli na Bavory ve velkém stylu, pokračovali jsme v ukolebávacím obehrávání vápna bez jakéhokoliv zakončení, přečíslení nebo překvapení. Nic platné nám nebylo, že držení míče bylo tou dobou 70 procent ku 30.

A tak přišel trest číslo 2, opět od Caligiuriho, který tentokrát v 54. minutě zakončoval samostatný nájezd tváří v tvář Bürkimu po skvělé kolmici Gregoritsche. Nic platné nebylo ani to, že se s hráčem působícím dříve v bezvýznamném klubu z Gelsenkirchenu vracel Meunier – 2:0. Jsem si jistý, že Caligiuri má touto dobou plnou paměť zpráv od fanoušků a bývalých spoluhráčů ze Schalke.

Ohromně rád bych napsal, že jsme potom soupeře zmáčknuli, ždímali ho a neměli jsme prostě jen štěstí v zakončení. Jenže to by nebyla pravda. Jedinými dvěma nebezpečnými situacemi ve zbytku druhého dějství byly střely Hummelse a Haalanda, které ale v obou případech kryl Gikiewicz.

A tak se nám nová sezóna rozjíždí přesně tam, kde skončila ta předchozí. Po odehraných dvou kolech už nejsme stoprocentní a s největší pravděpodobností bude hned od začátku na Bayern ztrácet. A to nás čeká ve středu zápas superpoháru právě s mnichovským celkem, kde rozhodně nebudeme favority. Případná prohra může do začátku sezóny pořádně pocuchat sebevědomí velmi mladého mužstva.

Report

Bundesliga 2020/2021

WWK ArenaWWK ARENA, 90, Bürgermeister-Ulrich-Straße, Universitätsviertel, Augšpurk, Bavorsko, 86199, Deutschland

(2)
FC Augsburg
Borussia Dortmund
2 - 0
Výsledek
Statistiky
3 Žluté karty 4
0 Červené karty 0
3 Rohové kopy 11
7 Zákroky 2
4 Střely na branku 7
6 Střely celkem 16
70.1%
Přesnost přihrávek
66.7%
Přesnost střelby
OFS
3
FAU
7
STŘ
6
91.0%
Přesnost přihrávek
43.8%
Přesnost střelby
0
OFS
8
FAU
16
STŘ
Držení míče
29%
71%
Průběh zápasu
KO
17. Erling Haaland
30'
24. Thomas Meunier
38'
19. Julian Brandt
60'
11. Marco Reus
60'
20. Jesus Reinier
69'
28. Axel Witsel
71'
23. Emre Can
76'
8. Mahmoud Dahoud
83'
FT

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.