BLOG: Jak nahradit Hakimiho?

Stále ještě není potvrzené, zda-li se rychlonohý maročan Achraf Hakimi přesune na Westfalenstadion natrvalo, či jestli se rozhodne splnit si svůj dětský sen a hrát za Real Madrid. Pokud bude ve své kariéře pokračovat pod vedením Zinedina Zidana, tak nám server bvbbuzz.com vytipoval pět krajních obránců, kteří by mohli maročana narozeného v Madridu nahradit.

1. Thomas Meunier (PSG, 28 let)

Tento chlap patří mezi zkušenější a silově zdatnější obránce. Jeho slabinou je ale jeho rychlost. To může být v případě adaptace na styl Schwarzgelben velký problém, jelikož Lucien Favre využívá rychlosti svých ofenzivních hráčů při protiútocích. Pokud by ale přišel na post Lukasze Piszczeka, tj. na post pravého krajního stopera, tak by to bylo úplně o něčem jiném. Meunier je 190 cm vysoký, navíc defenzivně stabilní. Navíc by se do defenzivních řad žlutočerných přidal další velice kreativní hráč.

Mohl by podle mě nahradit Hakimiho? Hakimiho by rozhodně nahradit nemohl. Hlavním důvodem je jeho rychlost. Na post krajního středního obránce by byl ale skvělou volbou a k tomu ještě velmi levnou. Toto léto mu totiž končí smlouva s týmem hrajícím na Parc de Princes.

2. Hans Hateboer (Atalanta Bergamo, 26 let)

Tento nizozemský rychlík je naprostý opak Meuniera. Dlouhou řadu let nastupoval spíše jako krajní záložník, ale v současném systému Atalanty naskakuje na postu křídelního obránce. Je velmi rychlý a skvěle ofenzivně laděný. Jeho cena by se mohla vyšplhat na takových 20 milionů €.

Mohl by podle mě nahradit Hakimiho? Typově je dost podobný Hakimimu. Sbírá dost gólů a asistencí, ale směrem dozadu to ještě není úplně skvělé. I tak si ale myslím, že ve stylu Luciena Favreho by určitě dokázal na pravé straně vyniknout a v tomto výběru ho zařazuji na druhé místo.

3. Youcef Atal (OGC Nice, 23 let)

Alžírský krajní bek sloužící klubu, ve kterém ještě nedávno působil trenér Borussie Lucien Favre, je asi nejblíže k ideální náhradě za Hakimiho. Ve francouzském celku často nastupoval i na křídle. Využívá své nadstandardní rychlosti a skvělé techniky. Umí skvěle jak levou, tak i pravou, takže by to v případě nouze odkopal i na levé straně. Vzhledem k následkům koronavirové krize by Atal nemusel být zas tak drahý a podle jeho výkonů v posledních letech by vedení v čele s Hansem-Joachimem Watzkem rozhodně neudělalo krok vedle. Cena by se pohybovala okolo 30 milionů €.

Mohl by podle mě nahradit Hakimiho? Youcef je dle mého názoru naprosto jasná jednička z těch, které nám bvbbuzz.com nabídlo. Je nejvíce podobný Hakimimu, je mu pouze 23 let a do Dortmundu by se hodil skvěle.

4. Max Aarons (Norwich, 20 let)

Letos jedno z největších překvapení Premier League. Mladičký bek Max Aarons patřil bezpochyby k nejlepším krajním obráncům celé soutěže. Je ale velmi pravděpodobné, že v létě vymění žlutozelené barvy za nějaký větší klub, protože Norwich se nachází na sestupových příčkách. Údajně je jedním ze zájemců i Borussia. Aarons by se do Dortmundu velmi hodil díky jeho vysoké rychlosti, ale v současné době ještě nedosahuje kvalit dvou výše zmíněných. Na druhou stranu mu je teprve 20 let a neznám tým, který by to lépe uměl s mladými hráči, než právě BVB.

Mohl by podle mě nahradit Hakimiho? Max by byl rozhodně dost solidní záplatou za Hakimiho. Achraf také přece jen přišel jako nezkušený kluk, který měl dělat konkurenci Piszczekovi. Já si ale myslím, že v porovnání s Atalem a Hateboerem by zatím neměl šanci uspět.

5. Tomás Esteves (Porto, 18 let)

Jen málokdo z vás asi někdy slyšelo toto jméno a není se čemu divit. V Portu letos odehrál deset utkání a nepřipsal si v nich ani bod. Tím ale rozhodně netvrdím, že by šlo o nekvalitního hráče. Podle mě je prostě akorát moc brzo na přestup do Dortmundu, kde by se od něj očekávalo, že by nahradil Hakimiho. Je v něm ale obrovský potenciál a za dva roky klidně může být jedním z největších talentů na planetě.

Dokáže podle mě nahradit Hakimiho? V současné době rozhodně ne. Bylo by to jako střílet naslepo. Buď to vyjde, nebo to nevyjde. To si myslím, že Borussia rozhodně nechce a v případě pravého beka budou hledat okamžitou kvalitu.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.