BLOG: Je Brandt nejlepším letním přestupem BVB?

Julian Brandt je již od dnešního dne čtyřiadvacetiletý střední záložník, který u nás působí od loňského léta. Za takto krátkou dobu dokázal ohromit velkou řadu fanoušků, včetně mě. Už od samotného potvrzení přestupu jsem říkal, že tento hráč bude pro tým obrovskou posilou. Bohužel ale trenér Favre ze začátku sázel na jiné a Brandt naskakoval do hry pouze jako náhradník. Když nastupoval v základní sestavě, tak byl v počátku nasazován na post křídelníka, kde byl často kritizován. Poté při absenci Paca Alcácera ho trenér zkoušel postavit i na samotný hrot útoku, což taky nebyla pastva pro oči., že každý fanoušek Borussie si v těchto dobách přál mimo zlepšení výsledků i přesunutí Brandta hlouběji do pole, protože o jeho vysoce nadstandardním fotbalovém myšlení se vědělo už od prvního startu za Leverkusen. Naštěstí si toho, sice po dlouhé době, ale přece jen, všiml i lodivod vestfálského týmu, Lucien Favre. Od chvíle, kdy nastupuje ve dvojčlenné záloze vedle Axela Witsela, tak patří mezi nejlepší hráče na hřišti.

Teď se ale podíváme trochu do historie. Jako mladý začínal ve službách Wolfsburgu. Nutno podotknout, že o něj měly v těchto časech zájem Chelsea i Dortmund, který ještě vedl k úspěchu Jürgen Klopp. Brandt se ale rozhodl přestoupit do Leverkusenu. To se ukázalo jako skvělý tah a v Bayeru se stal naprosto nepostradatelným hráčem. Loni začal nastupovat ve středu zálohy a to byl přelomový bod jeho kariéry. S Kaiem Havertzem tvořil nezastavitelné duo. Skvěle si rozuměli jak na hřišti, tak i mimo něj a doteď jsou skvělými kamarády.

V minulém ročníku Bundesligy dokázal vsítit sedm branek a čtrnáct jich připravil spoluhráčům. Za celou kariéru odehrál téměř 21 000 minut v 316 soutěžních klubových zápasech. V nich nechal fanoušky zařvat jeho jméno pětaosmdesátkrát. Stejné číslo branek i naservíroval. To tedy znamená, že za 316 zápasů zabodoval 170x, což je více než bod na dva zápasy. V reprezentaci odehrál už přes 30 klání a pomohl svému týmu ke gólu šestkrát.

Za Borussii odehrál 33 zápasů a byl u patnácti branek. V Bundeslize sice nebyl moc produktivní, ale to neplatilo v Lize Mistrů, kde byl společně s Jadonem Sanchem a Achrafem Hakimim nejproduktivnějším svěřencem Luciena Favreho se čtyřmi body. Já jen doufám, že jeho cesta ve žlutočerném dresu bude co nejdéle pokračovat a stane se klubovou legendou. Kvality na to určitě má. Jaký máte názor na dnešního oslavence Vy? Za každý komentář budeme rádi.

Komentáře (1)

  1. Svádí to k tomu s tebou úplně lehce souhlasit, ale když se zamyslím, tak Hummelse i Hazarda bych se nebál zařadit na jeho úroveň. Bez Hummelse by obrana neměla dirigenta a Hazard na křídle předvádí taky super výkony. BVB se loňské léto povedlo, i když zejména Hazard a Brandt potřebovali čas.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.