Je Meunier dobrá posila?

Jak jistě víte, první posilou der BVB je belgický krajní obránce, Thomas Meunier. Dokáže se ale adaptovat na náš současný styl? Můj názor na tento přestup se dozvíte níže.

Meunierovi v PSG 30. června, tj. včera, skončila smlouva a dnes se tak připojí ke žlutočerným. Na Instagramu se rozloučil s fanoušky Paříže a nemohl si odpustit menší rýpnutí do „ňoumů na sociálních sítích“, jak je on sám popisuje. Jedná se o skupinu fanoušků, kterým vadilo, že osmadvacetiletý pravý obránce v roce 2018 liknul fotku chorea Olympique Marseille (odvěkého rivala PSG). Od té doby byl touto částí fandů kritizován i za jeho sportovní výkony. Thomas byl dokonce v dubnu roku 2018 v Parku princů členy Ultras PSG napaden.

Nyní se podívejme na jeho přínos pro Dortmund. V médiích často vídám, že jde o náhradu za Hakimiho (ten včera oficiálně oznámil, že na Signal Iduna Parku nebude pokračovat). To ale nemusí být pravda. Jestli chce trenér Favre praktikovat stejný styl, kde křídelní obránci využívají své rychlosti, není Meunier tím pravým. Nová akvizice žlutočerných má totiž úplně jiné přednosti než rychlost. Pravý bek je klidný na míči, defenzivně velmi stabilní a navíc i vysoký. Tyto vlastnosti se v stylu 3-4-3 hodí spíše na krajního stopera. Pokud to takto vidí i lodivod Borussie, jsem nadšen.

Thomas by byl skvělou náhradou za stárnoucího Piszczeka. Jejich kariéra ani není tolik rozdílná. Lukasz, stejně jako Thomas, začínal na postu křídla, odkud se stáhnul na pravého beka a nyní na krajního stopera. Meunier začínal na útočné polovině hřiště v Bruggách. Zde vstřelil 20 gólů a na 22 přihrál. Na křídle se mu ale moc nedařilo, a proto ho stáhli na kraj obrany. I když to možná nezní úplně logicky, tak Meunier začal sbírat více bodů na kraji obrany, než právě na křídle. Příští rok bude ale jeho úloha asi jiná. Bude muset dodat trochu stability a vítězné mentality do obrany.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.