Jsou tohle nové dresy Dortmundu pro nadcházející sezónu?

Nebýt koronavirové pandemie, bylo by aktuálně na programu předposlední bundesligové kolo a Dortmund by v něm s největší pravděpodobností tradičně nastoupil premiérově v dresech pro příští sezónu. Oficiálně ještě zatím nový design odhalen nebyl, ale na webu Footy Headlines se objevily tři „leaknuté“ vizualizace dresů BVB a použitá struktura pro třetí sadu. A z historie víme, že se tento server mýlí jen málokdy.

Již před lety Borussia zveřejnila informaci, že výrobu nových dresů začíná Puma většinou už v říjnu, takže je design na světě už hezkou řádkou měsíců, ale do teď byl pečlivě střežen. Společně s dresy se objevily i obrázky kraťasů a stulpen. Dle informací Footy Headlines jsou použité barvy „Cyber Yellow“ a „Puma Black“ shodné s těmi letošními.

Nové dresy by měly být odkazem na nejslavnější designy v klubové historii. Na první pohled mohou být reminiscencí sezón 1994/95 a 1995/96, v nichž BVB získalo dva tituly v řadě. V příštím ročníku si budeme připomínat patnácté výročí druhého z nich.

Zároveň mají odkazovat k věhlasné U-Bahn stanici Westfalenhalen, kterou využívají fanoušci pro příjezd ke stadionu, a jejímu architektonickému ztvárnění. Tato stanice rozhodně nedílně patří k celé fotbalové kultuře v Dortmundu a podobná propojení a vzdávání holdu ikonickým místům vidíme rádi.

Společně s třemi vizualizacemi dresů se objevila i „struktura“ třetí sady. Abstraktní design s odstíny žluté a šedé odkazuje ke kubistické budově „Dortmunder U“, která byla dříve pivovarem a dnes je označována za centrum kreativity a umění. Nutno ale podotknout, že v alternativím provedení nastupují hráči BVB jen sporadicky a například letos ho nevyužili ani jednou.

Otázkou je, které dresy budou hráči nosit v bundeslize a které v pohárech. Na jedné sadě (té bundesligové) nahradí logo společnosti Evonik jméno poskytovatele telekomunikačních služeb 1&1, který bude novým generálním partnerem pro německou soutěž. Evonik zůstane už pouze pro pohárová utkání.

Napište nám do komentářů, co si o dresech nich myslíte!

Komentáře (2)

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.