Jude Bellingham blízko přestupu do BVB

Hned na úvod přiznávám, že je zdrojem této spekulace Sport BILD, takže je potřeba brát informace trochu s rezervou, ale rozhodl jsem se sem tuto novinku přidat, protože bych si jeho příchod přál. Řeč není o nikom jiném, než o mladém záložníkovi Birmingham City Jude Bellinghamovi.

Podle magazínu by už BVB mělo mít uzavřenou dohodu přímo s hráčem a v létě by se tak mohl stěhovat do Signal Iduna Parku. Borussia by tak nejspíš mohla vypálit rybník týmům jako Chelsea, Manchester United a hlavně Bayernu. Já vím, slabá náplast za prohraný Klassiker a ztracený titul, ale stejně.

Zpráva z Německa už nehovoří, jestli je už dohoda uzavřena i s Bellingahmovým týmem, případně v jaké výši by se měla pohybovat přestupová částka. V minulosti ale média u tohoto talentovaného mladíka mluvila o částce kolem 30 milionů eur. Transfermarkt.de odhaduje jeho tržní hodnotu na 11 milionů eur. Uvidíme, co s touto cenovkou udělá koronavirová pandemie.

A teď trochu k tomu mladíkovi, jehož jméno možná většině z vás nic neřekne. Aktuálně nastupuje za Birmingham City v anglické Championship, tedy druhé nejvyšší soutěži na Ostrovech. Navzdory jeho věku (ročník 2003, takže teprve 16 let!) nastoupil v seniorském dresu celku z takzvaného „druhého hlavního města Velké Británie“ už k 35 zápasům. Na tak mladého hráče úctyhodná čísla. Navíc v nich ale dokázal vstřelit čtyři branky a připsal si ještě další tři asistence. Ostrovní média už o něm napsala nejeden opěvující článek. Dle informací Sport BILDu byl v hledáčku BVB už loni v létě, ale „až teď to vypadá, že vše klapne“.

No uvidíme, hodně bude záležet na ceně. Dávat 30 milionů za mladíka nevyzkoušeného jednou z TOP 5 evropských soutěží by byl asi velký risk. Nicméně pokud by se jeho hodnota pohybovala třeba na polovině, mohlo by už jít o zajímavou a vysoký potenciál mající koupi.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.