Jude Bellingham hráčem BVB

Další velice žádaný talent se rozhodl připojit k BVB. Jude Bellingham přestupuje z Birminghamu za částku 23 milionů eur, což je rekordní suma za 17letého hráče. S Dortmundem podepsal dlouhodobý kontrakt a od prvního dne se připojí k A-týmu. Po Jadonu Sanchovi už bude druhým Angličanem v týmu.

„Jude Bellingham se rozhodl s naprostou důvěrou pokračovat ve své kariéře v Dortmundu. Hlavní motivací jeho rozhodnutí byly vyhlídky na hřišti, které jsme mu mohli nabídnout,“ řekl sportovní ředitel Michael Zorc a dodal: „Má obrovský potenciál, který s ním budeme v následujících letech rozvíjet. Už se může pochlubit úžasnou kvalitou s míčem i bez míče. Jude okamžitě posílí náš první tým, ale určitě mu dáme všechen čas, který bude potřebovat k přizpůsobení na výší úroveň hry.“

Všestranný talent oslavil v červnu teprve 17 let a v této sezóně nastoupil v Championship za Birmingham k 40 zápasům, ve kterých vstřelil 4 góly a na 3 přihrál.

„Nemohu dostatečně poděkovat Birminghamu za to, co pro mě udělal nejen tuto sezónu, ale už od mých sedmi let, kdy jsem se k Birminghamu připojil. Nyní jsem neskutečně šťastný, že se můžu připojit k jedomu z největších klubů v Evropě,“ řekl Bellingham.

„Způsob BVB, zejména v tom, jak pomáhají mladým hráčům se zlepšovat, učinil rozhodnutí pro mě a pro moji rodinu tak snadné. Nemůžu se dočkat, až budu hrát na jednom z nejlepších stadionů na světě, a doufejme, že co nejdříve před 80 000 fanoušky.“

Bellingham se připojí k týmu 30. července, kdy začne příprava na další sezónu, včetně týdenního tréninkového kempu v Bad Ragaz ve Švýcarsku. Jude bude nosit číslo 22.

Takhle hráči Borussie přivítali nového parťáka:

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.