Koho v létě přivede BVB?

První posilou pro tým Luciena Favreho je osmadvacetiletý belgičan Meunier. Dokáže zahrát na postu pravého obránce a myslím, že by ohromil i na postu pravého krajního stopera. Koho ale očekávat dál?

V médiích je často skloňován ve spojení s der BVB sedmnáctiletý záložník Jude Bellingham. Angličan je nyní hráčem druholigové Birminghamu a přestup do Borussie je dle velmi uznávaného novináře Fabricia Romana dokončen. Jude by měl podepsat smlouvu na pět let. Přestupová částka se bude pohybovat okolo 23 milionů €.

Nedávno na tiskové konferenci Hans-Joachim Watzke nastínil, že by to měl být nejspíš poslední přestup směrem do Dortmundu. I tak jsem si pro vás připravil hráče, kteří by se nám hodili do systému a nemuseli by stát několik desítek milionů.

Tím prvním je Youcef Atal. Jak jistě víte, naše barvy v příští sezóně nebude hájit Achraf Hakimi. Ten se totiž upsal italskému Interu Milán. Atal je přesně takový typ hráče jako právě Hakimi. Jeho největší zbraní je bezpochyby rychlost. Velkou výhodou je jeho univerzálnost. Za OGC Nice (bývalé působiště trenéra Favreho) vystřídal několik pozic. Hrál na obou křídlech a převážně na pravém bekovi. Na škodu také rozhodně nebude jeho schopnost hrát oběma nohama. Samozřejmě by to nebyl nejlevnější přestup, ale zase si myslím, že by se nám rozhodně vyplatil. Moje odhadovaná částka je okolo 25 milionů eur. Za takovéto peníze si pořídit hráče, který by byl nejlepší v lize na svém postu? Já jsem všemi deseti pro.

Druhým v pořadí je Martin Hinteregger. Mně osobně nejvíc nadchla jeho vítězná mentalita. Ta Dortmundu po dlouhou dobu chybí. Rakouský stoper ve službách Eintrachtu Frankfurt letos dokázal vsítit osm branek. Ano, osm. Na stopera je to až neuvěřitelné číslo. Je také skvělé, že má již zkušenosti a mohl by vést obrannou linii dalších pět let. Vzhledem k jeho věku (27 let) a klubu, kde působí, by částka nemusela být zrovna vysoká. Očekával bych maximálně 20 milionů eur.

Poslední na mém seznamu je Luca Waldschmidt. Čtyřiadvacetiletý forward už druhou sezonu v dresu Freiburgu ukazuje svůj talent. Navíc útočníka na střídačku potřebujeme. Žádného v klubu nemáme a mělo by být samozřejmostí někoho k Haalandovi přivést. Waldschmidt letos vstřelil sedm branek a na tři přihrál. Odehrál necelých 1300 minut, takže jsou jeho statistiky velmi dobré. Jeho cena by se mohla pohybovat okolo 20 milionů eur.

Abych to shrnul, tak když dobře prodáme, tak můžeme i nakoupit. Zbavili jsme se platu Hakimiho, na odchodu by měli být Dahoud s Akanjim a podle mě odejde ještě Delaney. Z nich by dohromady mohlo být alespoň 50 milionů eur a ty by se měly investovat do posil. A koho byste přivedli vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.