Mario Götze dal Borussii navždy sbohem

Před prázdnými tribunami se střelec vítězného gólu z finále MS rozloučil v sobotu před zápasem s Hoffenheimem. Nebyla to normální rozlučka, jednak kvůli prázdným tribunám a hlavně protože nemohl nastoupit. Proč? Už 5. června se mu narodil syn a Götze navštívil své nejbližší v nemocnici. Pravidla německého svazu byla jasná: aby mohl nastoupit, musel by stihnout podstoupit 2 negativní testy na koronavirus. Jak to dopadlo, už víme.

Mario za Dortmund odehrál ve všech soutěžích dohromady 217 zápasů a vstřelil 45 gólů, dvakrát v dresu BVB vyhrál bundesligu a jednou německý pohár.

S fotbalem začal v šesti letech v mládežnickém týmu Hombrucher SV. Po třech letech se přesunul právě do Dortmundu. Svůj bundesligový debut si při bezbrankové remíze proti Mohuči zažil 21. listopadu 2009 v pouhých sedmnácti letech. Za německý národní tým si zahrál poprvé 17. listopadu 2010. V roce 2013 se stěhoval do konkurenčního Bayernu Mnichov, kde svou nadějnou kariéru prakticky pohřbil, aby se v roce 2016 vrátil zpět k černožlutým. Jeho přestup do Bayernu byl oznámen před finále LM 2013 právě proti Bavorům. Stále si myslím, že to byl jeden z aspektů, který výrazně ovlivnil zápas.

Tuto sezónu Götze nastoupil do 21 zápasů a vstřelil 3 góly. „Mario nesedí do našeho systému, proto nedostal tuto sezónu moc prostoru, je to ale bezpochyby jeden z nejinteligentnějších fotbalistů, se kterým jsem měl čest spolupracovat,“ vyjádřil se na jeho adresu lodivod Borussie Lucian Favre.

V jakém dresu bude příští sezónu hrát zatím nevíme. Žádný tým není vyložený adept na získání tohoto ofenzivního špílmachra, nejčastěji se však skloňují týmy jako Bayer Leverkusen, Hertha Berlín a také milánské AC či AS Řím. Připomeňme si 10 nejlepších momentů v celé dortmundské kariéře Götzeho.

 

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.