Michael Zorc prodloužil kontrakt do roku 2022

Na žádost předsedy představenstva BVB Hans-Joachima Watzkeho prodloužil dosavadní sportovní ředitel Michael Zorc kontrakt do roku 2022. Stávající smlouva měla končit společně s příští sezónou. Legenda žlutočerných barev tak prodlouží kariéru v klubu už na neuvěřitelných 44 let. Sportovní ředitelem BVB je od roku 1998.

Jedním tělem a jednou duší už jsou Borussia a Michael Zorc od roku 1978, kdy se stal jako 16letý členem klubu jako hráč v juniorských kategoriích. Za Dortmund odehrál 463 zápasů, vyhrál domácí pohár, Ligu mistrů i dva bundesligové tituly. Hned po ukončení hráčské kariéry se stal v roce 1998 sportovním ředitelem Borussie.

Během jeho působení na této pozici získal Dortmund tři bundesligové tituly, dvakrát zvítězil v domácím poháru a v roce 2013 došel až do finále Ligy mistrů. V minulosti prohlásil, že po konci stávajícího kontraktu ukončí svou funkcionářskou kariéru.

„Osobně jsem Michaela Zorca před pár týdny poprosil, aby zůstal ještě o jeden rok déle,“ prozradil předseda představenstva Hans-Joachim Watzke. „Všichni jsme nesmírně šťastní, že se rozhodl prodloužit. Michael je totiž opravdovým ‚Borusse‘ a je připraven pokračovat a nadále přebírat odpovědnost za sportovní úsek. A to i v nadcházející době, která je extrémně složitá na jakékoliv plánování. V takovém období je pro nás kontinuita na postu sportovního ředitele velmi dobrou zprávou.“

Pro Dortmund je prodloužení kontraktu Michaela Zorca skvělou novinkou. Téměř 58letý manažer je považován za jednoho z nejlepších sportovních ředitelů na světě. Jeho čich na mladé hráče už Dortmundu vydělal nemalé prostředky a právě on stojí za největšími úspěchy klubu v posledních letech společně s Jürgenem Kloppem.

Zorc bude čelit složitému přestupovému období. Borussia bude potřebovat posílit, aby v příštím roce byla schopna konkurovat Bayernu, proti ale bude finanční situace klubu, respektive celého fotbalového/sportovního odvětví.

Hans-Joachim Watzke také potvrdil, že o novém kontraktu začne brzy jednat i se Sebastianem Kehlem. Jeho smlouva aktuálně končí na konci roku 2021. Právě on by měl dle předpokladů po konci Zorca převzít funkcí sportovního ředitele.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.