Na Signal Iduna Park přijede Freiburg

Borussia dnes doma přivítá Freiburg. Černobílí mají zatím čtyři body, zatímco domácí pouze tři. Minulý zápas proti klukům z jihozápadu Německa byl velmi nudný. Zápas skončil 1:0 díky gólu Sancha z 15. minuty, pak už Dortmund nepředvedl nic.

Freiburg v létě prodával ve velkém. Přišli o největší oporu obrany, Robina Kocha. Talentovaný defenzivní univerzál přestoupil do anglického Leeds United za 12 milionů €. Další důležitý prodej byl přestup Lucy Waldschmidta. Jeho cesta bude pokračovat v portugalské Benfice. Freiburg za něj dostal 15 milionů €. Dále odešla brankářská jednička Alexander Schwolow zdarma do Herthy. Vedení ale na nic nečekalo a přivedli do týmu tři velká jména. Záložní řady rozšířili Santamaria z Angers SCO a Guus Til, který loni působil ve Spartaku Moskva. Do branky podepsali na hostování velmi talentovaného Müllera z Mainzu. V úvodním zápase vyhráli proti nováčkovi ze Stuttgartu poměrem 3:2. O týden později je doma čekal Wolfsburg, se kterým po gólu Petersena remizovali 1:1. Podle posledních dvou zápasů můžeme soudit, že Freiburg nebude mít téměř nic ze hry, ale jejich protiútoky budou velmi nebezpečné.

Dortmund v prvním zápase sestřelil Gladbach 3:0 (Reyna, Haaland (PK), Haaland). Tento zápas se vydařil hlavně mladé ofenzivní čtveřici Haaland, Sancho, Reyna a Bellingham. V druhém zápase to bylo ale úplně naopak. Augsburg moc dobře věděl, v jaké sestavě na ně žlutočerní vlítnou a takticky se velmi dobře připravili. Dortmund tedy bude muset napravit poslední ligový zápas a prohru s Bayernem v superpoháru.

Zajímavosti:

  • Bürki přestoupil do Dortmundu právě z Freiburgu
  • Freiburg s námi naposledy vyhrál v květnu roku 2010
  • Lucien Favre ze 14 zápasů, které odkoučoval proti Freiburgu, bral pouze šestkrát tři body.

Předpokládané sestavy:

Dortmund: Bürki – Can, Hummels, Akanji – Witsel – Guerreiro, Bellingham, Reus (C), Meunier – Sancho, Haaland
Mimo hru: Hazard, Morey, Raschl (všichni svalové zranění), Schmelzer a Zagadou (oba poranění kolene)
Nejistý start: Bürki a Sancho (oba nemoc)
Trenér: Lucien Favre

Freiburg: Müller – Günter (C), Heintz, Lienhart, Schmid – Grifo, Santamaria, Höfler, Sallai – Petersen, Höler
Mimo hru: Flekken (zranění lokte)
Nejistý start: Til a Haberer (oba poranění kotníku)
Trenér: Christian Streich

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.