O osudu bundesligy se rozhodne ve středu, hrát by se mohlo 22. května

Rozhodnutí o pokračování či ukončení letošní bundeligové sezóny padne podle Kickeru ve středu 6. května. Pokud by zástupci dvou nejvyšších německých soutěží dostali od politiků zelenou, jeví se jako reálné datum 22., nebo 27. května.

Videokonference, na níž měla německá federální vláda v čele s Angelou Merkelovou o pokračování fotbalových soutěží jednat, proběhla už ve čtvrtek, nicméně k finálnímu řešení se nedošlo. Proto je teď na stole zmíněná středa, kdy se má rozhodnout definitivně.

Německý fotbalový svaz plánuje odehrát všech devět zbývajících kol do 30. června, což by znamenalo velmi zhuštěný program. Bude se tak posuzovat, zdali je to vůbec možné. Stále každopádně platí, že i kdyby se bundesliga rozeběhla, odehrají se všechny zápasy za zavřenými dveřmi.

Šéf Borussie Dortmund Hans Joachim Watzke také minulý týden prohlásil, že byť se zápasy hrané bez diváků mohou zdát jako nesmyslné řešení, jsou pro budoucnost německého fotbalu důležité. „Pokud se soutěže v příštích týdnech nerozeběhnou a sezóna bude zrušena, bude to znamenat konec existence bundesligy tak, jak ji známe teď,“ prohlásil Watzke pro Sky Germany. Narážel přitom na případné finanční problémy klubů a změny pravidla 50 + 1, kdy musí majoritu akcií vlastnit právě klub a jeho fanoušci.

Zástupci obou nejvyšších soutěží už před časem prohlásili, že jsou na znovurozeběhnutí ligových klání připraveni. Původní datum pro obnovení fotbalových klání měl být 9. květen. Už dříve vedení DFL potvrdilo, že od tohoto čtvrtka začne preventivně testovat všechny hráče a členy realizačního týmu dvou nejvyšších soutěží dvakrát týdně na koronavirus .

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.