Před reprezentační pauzou nás čeká ještě Köln

Dortmund v poslední době disponuje dobrou formou. To se rozhodně nedá říct o jeho následujícím soupeři. 1. FC Köln se nyní nachází velmi blízko sestupovým příčkám. Při minulém setkání ale Kozli překvapili na Westfalenstadionu a odvezli si plný počet bodů.

Dortmundu stále nebude k dispozici již dlouho zraněná dvojice Witsel a Schmelzer. Do utkání také nezasáhne Jadon Sancho, Mateu Morey a Rapha Guerreiro. I když původní zprávy vypadaly optimisticky, start Marca Reuse je stále otazný. Na druhou stranu Mats Hummels by měl být fit a nastoupit už od úvodního hvizdu. Terzić by také mohl počítat se Švýcarem Akanjim.

Markus Gisdol bude mít velký problém v obraně. Zraněný je hlavní pilíř celé defenzivy Sebastiaan Bornauw. S ním do zápasu určitě nezasáhne ani Jannes Horn. Ten byl totiž suspendován kvůli žlutým kartám. Fandové Kölnu budou také zvědavi, kdo nastoupí místo Floriana Kainze v útoku. Rakouský křídelník má poraněné koleno. Otazný je start Marca Högera a mladíka Lemperleho.

Zajímavosti:

  • Köln má druhý nejhorší útok v lize. Vstřelili pouze 23 branek. Méně vstřelili pouze hráči Königsblauen. Těm se podařilo rozjasnit tváře fanoušků jen šestnáctkrát.
  • Youssouffa Moukoko se stal nejmladším autorem tří bundesligových tref.

Předpokládané sestavy:

BVB: Hitz – Meunier, Can, Hummels, Schulz – Dahoud, Bellingham, Delaney – Hazard, Haaland, Reus (Brandt)

Zranění: Guerreiro, Witsel, Schmelzer, Sancho, Morey

Nejistý: Reus

Trenér: Edin Terzić

Köln: Horn T. – Czichos, Meré, Cestic – Ehizibue, Meyer, Skhiri, Jakobs – Rexhbecaj, Wolf – Duda

Zranění: Kainz, Horn J., Bornauw

Nejistý: Höger, Lemperle

Trenér: Markus Gisdol

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.