PREVIEW: Bude další gólová nadílka při souboji s Augsburgem?

V posledních zápasech s tímto protivníkem to bylo opravdu napínavé. Ve WWK Areně jsme v této sezoně poprvé okusili hořkost porážky. Prohráli jsme 2:0 a je tedy co napravovat. Určitě si pamatujete zápas z minulého ročníku. V tomto klání v našich barvách poprvé nastoupil Erling Haaland. Všichni moc dobře víte, jak to dopadlo. Doufejme, že bude zítra opět při chuti a nadělí Augsburgu pár „fíků“.

Trenéru Terzićovi bude nadále citelně chybět Dan-Axel Zagadou. Vzhledem k současné formě obrany to je asi největší ztráta, protože nemáme žádnou možnost rotace. K dispozici jsou pouze dva stopeři (Hummels a Akanji). První jmenovaný v poslední době natropil hodně chyb, takže by se hodilo, kdyby se vzchopil a opět mohl být oporou. Na seznamu chybějících nebude chybět ani belgické trio Hazard, Witsel a Meunier. K dispozici nebude ani Marcel Schmelzer. Dle deníku Kicker by také mělo dojít k vystřídání gólmanů a kapitán Marco Reus by měl také začínat pouze mezi náhradníky.

Augsburg letos zažívá naprosto běžnou sezonu. Pohybují se v druhé polovině tabulky a mají zatím sedmibodový náskok na 16. Köln. Trenér Heiko Herrlich se bude muset obejít bez pravého beka Frambergera a mladého švýcarského křídelníka Rubena Vargase. Největší hrozbou bude bezpochyby útočník Florian Niederlechner. V minulém kole si připsal dvě branky a bude chtít své střelecké konto určitě navýšit.

Zajímavosti:

  • Augsburg v posledních pěti vzájemných utkáních vstřelil první gól. A to pokaždé v první půli
  • Pokud se spekulace Kickeru naplní, zachytá si proti svému bývalému týmu Marwin Hitz
  • Proti Augsburgu dal kromě Erlinga Haalanda svůj debutový gól také Julian Brandt

Předpokládané sestavy:

Borussia Dortmund: Hitz – Morey, Akanji, Hummels (C), Guerreiro – Can, Bellingham – Sancho, Brandt, Reyna – Haaland

Nedostupní: Zagadou, Schmelzer, Meunier, Hazard, Witsel

Trenér: Edin Terzić

Augsburg: Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw, Uduokhai – Caligiuri, Strobl (C), Gruezo, Iago – Richter, Niederlechner, Hahn

Nedostupní: Framberger, Vargas

Trenér: Heiko Herrlich

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.