PREVIEW: Führichův návrat na Signal Iduna Park

Zítra nás čeká už třetí kolo německého poháru. V prvních dvou kolech jsme uspěli prakticky bez problémů, když jsme zdolali Duisburg a Braunschweig. Zítra nás opět čeká soupeř z nižší soutěže, takže je povinnost postoupit dále v soutěži bez jakýchkoli větších komplikací.

38letému Terzićovi bude i nadále chybět brankářská jednička Roman Bürki. Jeho start o víkendu proti Freiburgu je zatím ostatní. Belgické trio Hazard, Witsel a Meunier taky nebudou moct vinou zranění zasáhnout do utkání. Do tréninku se také ještě nevrátil Dan-Axel Zagadou, takže stoperská dvojice bude nejspíš stejná jako v ligových utkáních. Dlouhodobě je mezi absentujícími také Marcel Schmelzer.

Trenéru hostí nebude chybět ani jeden hráč. Jejich největší zbraní je pravý křídelník Chris Führich. Ano, ten Chris Führich, který ještě v přípravě kopal za BVB. V Paderbornu je na hostování a v druhé Bundeslize si připsal už osm přesných zásahů. Není ale jediným hráčem soupeře, který oblékal dres die Schwarzgelben. Druhým takovým hráčem je už veterán Uwe Hünemeier. Rozhodně ale není na místě podcenit na první pohled slabšího soupeře. Vzpomeňme si například na zápas z podzimu 2019, kdy jsme po poločase prohrávali 0:3.

Zajímavosti:

  • Tým soupeře, i přes pád do druhé ligy, vede stále trenér Steffen Baumgart
  • Dortmund ještě v této sezoně v DFB-Pokalu neobdržel ani jeden gól

Předpokládané sestavy:

BVB: Hitz – Morey, Hummels, Akanji, Schulz – Can – Sancho, Brandt, Reus (C), Reyna – Haaland

Absence: Zagadou, Schmelzer, Bürki, Witsel, Hazard, Meunier

Trenér: Edin Terzić

Paderborn: Zingerle – Dörfler, Hünemeier (C), Schonlau, Collins – Thalhammer, Schallenberg . Führich, Srbeny, Antwi-Adjei – Michel

Absence: N/A

Trenér: Steffen Baumgart

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.