PREVIEW: Koronavirus vzal BVB pro derby se Schalke domácí výhodu

S každou hodinou zkracující čekání na restart bundesligy stoupá napětí, v jaké formě nastoupí BVB do prvního kola po koronavirové odmlce. Tam, kde by se normálně těsnalo přes 80 000 vášnivě fandících diváků, bude tentokrát prázdno. Dortmund tak prakticky přijde o výhodu domácího prostředí.

Mimo hru je s jistotou kapitán Marco Reus a také Zagadou. Ještě větší nepříjemností jsou ale zranění Cana a Witsela. Oba museli kvůli doléčení a rehabilitacím porušit povinnou týdenní karanténu a proti Schalke také stoprocentně nenastoupí. Osobně očekávám, že konzervativní Favre nebude měnit rozestavení a BVB nastoupí ve formaci 5-2-3, respektive 3-4-3. Ve středu pole by tak vedle sebe mohli vzhledem ke všem absencím nastoupit Brandt a Delaney. Spoléhat se budeme určitě na produktivitu dua útočných es Haaland-Sancho.

Soupeři se do hry po zranění vrátili stopeři Stambouli a Sane. Nejasný je tak pouze start Kabaka, Mascarella a Stambouliho. V ofenzivě se trenér Wagner bude chtít opřít o Westona McKennieho podávajcího letos dobré výkony. V bundeslize Schalke nevyhrálo už sedm utkání v řadě. Poslední výhra se datuje k 17. lednu, kdy mužstvo z Gelsenkirchenu porazilo 2:0 Mönchengladbach.

Zajímavosti:

  • Dortmund zvítězil v sedmi z osmi doposud odehraných zápasů jarní části. Stejný počin se mu podařil naposledy v sezóně 2011/12, kdy bral titul.
  • Před odstávkou vyhrálo BVB čtyři bundesligové zápasy v řadě, což bylo vůbec poprvé v této sezoně. Pokud by zvítězilo popáté, znamenalo by to jeho už 800. tříbodový zisk v historii německé nejvyšší soutěže
  • Haaland a Sancho (9 respektive 5) vstřelili v roce 2020 v bundeslize více branek, než celý tým Schalke (4)
  • V posledních osmi derby se Borussii moc nedařilo. Bilance činí 1-2-5

Předpokládané sestavy:

BVB: Bürki – Piszczek (c), Hummels, Akanji – Hakimi, Brandt, Delaney, Guerreiro – Sancho, Haaland, Hazard
Mimo hru: Reus (stehno), Schulz (sval), Zagadou (koleno), Witsel (tříslo), Can (sval)
Nejistý start: Schmelzer (sval)
Trenér: Lucien Favre

Schalke: Schubert – Todibo, Sane, Nastasic – Kenny, McKennie, Serdar, Oczipka (c) – Harit – Burgstaller, Raman
Mimo hru:
Nejistý start: Kabak (back), Mascarell (groin), Stambouli (metatarsal)
Trenér: David Wagner

Komentáře (2)

  1. No pro Dortmund bude zbytek sezóny bez podpory domácích fanoušků na stadionu těžký, ale bez fanoušků to bude všude, ale u Dortmundu jde bohužel strašně vidět, když hrajeme doma s Jižní tribunou v zádech a kdy hrajeme venku. Výhodou pro Dortmund může být to, že máme docela široký kádr s několika univerzálama (Rapha, Brand, Can), v tom si myslím máme i výhodu před Bayernem

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.