PREVIEW: První zápas nového trenéra u kormidla

Po dvou a půl letech se Dortmund definitivně rozloučil s trenérem Favrem. Jeho místo zatím dočasně převzal Edin Teržić. V 13:15 proběhla tisková konference, kde se Teržić představil a naznačil, jak by mohla vypadat sestava na následující utkání.

Nový lodivod preferuje rozestavení se čtyřmi obránci. Fanoušky možná trochu překvapil tím, že by chtěl zkusit Guerreira na středu zálohy. To tedy znamená, že na levé obraně nejspíš nastoupí Nico Schulz nebo Felix Passlack. Bývalý asistent Slavena Biliće také řekl, že v zápase proti Stuttgartu jsme neviděli nic, co by připomínalo Borussii Dortmund. Chce hrát agresivní fotbal s vysokým tempem. Okamžitě po ztrátě míče by tým měl napadat rozehrávku soupeře. Hodně mi to připomíná herní styl Lipska, které s ním má obrovský úspěch. Také se zmínil, že by rád zkusil Youssoufu Moukoka od začátku. Uvidíme, jestli to bude tento zápas nebo až v budoucnosti. Chybět by mu stále měli Hazard, Håland, Delaney, Meunier a Schmelzer.

Florianu Kohfeldtovi chybí útočná trojka Füllkrug, Rashica a Selke. Werder má v současné chvíli ještě horší formu než hosté z Dortmundu. V posledních třech utkáních vždy odešli jako poražení. Mezi nejnebezpečnější hráče soupeře bude patřit Leonardo Bittencourt, kterého doporučuji sledovat.

Předpokládané sestavy:

Werder Bremen: Pavlenka – Gebre Selassie (C), Toprak, Friedl, Augustinsson – Gross, Eggestein – Schmid, Möhwald, Bittencourt – Sargent

Absence: Füllkrug, Rashica, Selke

Trenér: Florian Kohfeldt

Borussia Dortmund: Bürki – Morey, Akanji, Hummels, Schulz – Brandt, Can, Guerreiro – Reyna, Moukoko, Reus (C)

Absence: Hazard, Meunier, Schmelzer, Håland, Delaney

Trenér: Edin Teržić

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.