PREVIEW: Zopakovat podzimní výkon!

V sobotu 15:30 se Borussia utká s Düsseldorfem. Doufejme, že zopakujeme náš podzimní výkon. Pojďme se podívat na info z obou táborů.

Brankářská jednička spojených státu Zack Steffen by měl být poprvé od prosince, kdy si přivodil zranění kolene, k dispozici. Jeho místo v bráně Düsseldorfu ale víc než slušnými výkony zaplnil Florian Kastenmeier, a i díky němu se Düsseldorf stále drží na 16. pozici, která zaručuje alespoň baráž. Uwe Rösler, dříve hráč působící v Manchesteru City, v lednu převzal kormidlo tohoto klubu. Od té doby Düsseldorf prohrál pouze 3 zápasy. Návrat do sestavy po zranění kotníku hlásí také Marcel Sobottka.

Z Dortmundu vyšli pozitivní zprávy v průběhu tohoto týdne. Marco Reus a Erling Haaland se po zraněních opět vrátili do tréninku. Reus ještě do zápasu nezasáhne, Haaland by měl být připravený aspoň na lavičce. To znamená, že útočné trio by opět měli tvořit Sancho, Hazard a Brandt. Dortmund se nachází v tabulce na druhém místě, o 14 míst a 35 bodů lépe než jejich soupeř. První ligový titul od úspěšné sezóny 2011/2012 je už téměř nereálný. Bayern by musel z posledních 12 možných bodů ztratit 8. To ale nic nemění na tom, že v tomto zápase je obrovský favorit Borussia. Svědčí o tom i poslední vzájemný zápas z prosince a výhra 5:0. Po karetním trestu se vrací Mats Hummels, takže by se Emre Can mohl posunout do středu k Witselovi.

Zajímavosti:

  • Od doby, co Düsseldorf převzal nový trenér, remizoval 7 z 11 zápasů
  • Domácí útočník Hennings je na 4. příčce v tabulce střelců s 14 přesnými zásahy
  • Jadon Sancho má prsty v nejvíce gólech v celé bundeslize – 17 gólů a 16 asistencí
  • Vracející se Haaland dá v bundeslize průměrně gól každých 76 minut
  • Lukasz Piszczek, v nepřítomnosti Reuse kapitán Borussie, odehraje své 250. utkání v nejvyšší německé soutěži.

Pravděpodobné sestavy

Fortuna: Kastenmeier – Ayhan, Jörgensen, Suttner – Zimmermann, Stöger, Sobottka, Berisha, Thommy – Karaman, Hennings (c)
Mimo hru: Barkok (trest), Bodzek (trest), Fink (lítko), Steffen (koleno), Wiesner (kotník)
Nejistý start: –
Trenér: Uwe Rösler

Dortmund: Bürki – Piszczek (c), Hummels, Akanji – Hakimi, Can, Witsel, Guerreiro – Sancho, Haaland, Hazard
Mimo hru: Dahoud (koleno), Zagadou (koleno)
Nejistý start: Reus (tříslo), Schulz (sval)
Trenér: Lucien Favre

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.