Prodloužení kontraktu Reyny je jen formalita

Vycházející mladičká hvězda Borussie Giovanni Reyna zůstane v Dortmundu minimálně do roku 2023. Americký reprezentant podepsal s BVB kontrakt do roku 2021. Podle informací německého magazínu Kicker má ale vestfálský celek opci na prodloužení o další dvě sezóny do roku 2023.

Důvodem jsou pravidla FIFA zakazující klubům podepsat s hráči mladšími 18 let smlouvu s trváním delším než tři roky. Kicker ale informuje o výše zmíněné opci, která se aktivuje dosažením plnoletosti v listopadu.

Stejný model použili žlutočerní i u Jadona Sancha, který přicházel v roce 2017. Tříletý kontrakt Angličana se automaticky v den jeho 18. narozenin prodloužil o další dva roky a mladý štírek tak může zůstat v Dortmundu až do roku 2022.

Zpět k Reynovi, který letos zanechal na všechny fanoušky silný dojem. A chválil ho i Michael Zorc. „Gio je velmi platným hráčem. Čím blíže je soupeřově brance, tím je nebezpečnější,“ prohlásil sportovní ředitel Dortmundu, aniž by komentoval detaily kontraktu. Dodal ale, že se Reyna „stal nedílnou součástí týmu“.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.