Prokaučované finále superpoháru končí porážkou 2:3

Tento týden na mě už podruhé připadl nevděčný úkol. Právě z takových zápasů, jaký jsme měli dnes možnost sledovat, se totiž reporty píšou snad možná nejhůře. Po nedobrém prvním poločase jsme se totiž zmátořili a dokázali vyrovnat. Pak ale přišla nesmyslná střídání a i jejich zásluhou jsme nakonec v závěru duelu inkasovali rozhodující branku.

Zápas se od začátku nevyvíjel pro družinu trenéra Favreho vůbec dobře. Už v 18. minutě šli totiž Bavoři po brance Tolissa do vedení. Francouz zakončoval rychlou brejkovou situaci, která nastala po našem rohu na druhé straně hřiště.

Už o 14 minut později to vypadalo ještě hůře. Po skvělém centru Daviese se totiž po nedůrazném bránění Akanjiho a Passlacka prosadil Müller a Bayern vedl už 2:0. V té době byli Reus a spol. zralí na ručník, protože se bránili ve dvou řadách na vlastním vápně a ve spoustě situací pouze odkopávali nazdařbůh balóny bez určených adresátů.

Naději pro žluto-černé barvy vykřesali po dobrém napadání Reus, který posunul na střed hřiště na hranici vápna Haalandovi. Ten ještě vylepšil pozici pro Brandta zakončujícího razantní střelou mimo dosah Neuera. Do kabin se tak šlo za výsledku, který sliboval zajímavou podívanou do druhého dějství.

Do něj vlétlo BVB ve velkém stylu a už ve 48. minutě mířil Meunier ve velmi dobré šanci přibližně do 36. řady. Belgický reprezentant obecně neabsolvoval příliš povedený zápas a je na něm hodně znát, že mu pozice halfbeka příliš nevyhovuje.

Všichni fanoušci Dortmundu sledující zápas si určitě budou velmi dobře pamatovat pasáž mezi 55. a 59. minutou. Na jejím začátku totiž opět po velmi dobrém presinku a vysunutí Delaneyho zakončoval přesně Erling Haaland a vyrovnal tak skóre. Tváří v tvář Neuerovi se ocitl i ve zmíněné 59. minutě, jenže tentokrát ho Neuer dokázal vychytat.

Tým se každopádně dostával do otáček a zejména mladičká norská hvězda začínala obraně Bayernu velmi zatápět. O to větší překvapení vyvolala série střídání. Kromě Meuniera, Brandta a unaveného Reuse stáhl zcela nesmyslně i Haalanda a dirigenta obrany Hummelse. Namísto zachování momenta Favre zcela zpomalil tempo celého týmu a výsledkem byla nešťastně inkasovaná branka v 82. minutě, kdy Kimmich v pádu dostal odražený míč za záda Hitze.

A tak se svými nesmyslnými kroky dostává švýcarský kouč na lavičce týmu ze Signal Iduna Parku pod velký tlak, protože dnes byl Bayern rozhodně k poražení. Předpokládám ale, že se působení Favreho u kormidla našeho oblíbeného týmu pověnujeme ještě před víkendovým zápasem s Freiburgem. Konstatovat můžeme, že superpohár v rukou hráčů BVB letos na rozdíl od loňské sezóny nespočine.