Rabbi Matondo v dresu odvěkého rivala

Někteří z vás jistě zaznamenali, že jeden z hráčů Gelsenkirchenu byl vyfocen v dresu BVB v době, kterou trávil v posilovně. To samozřejmě vzbudilo velký zájem médií. Za nedlouho už na všech sociálních sítích kolovala fotka Rabbiho Matonda, křídelníka ve službách Schalke 04, v dresu Dortmundu, který dostal od Sancha.

Mohli jsme se dočíst spoustu nenávistných komentářů. Mezi ty příjemnější patřilo: „Támhle jsou dveře“. Šéf sportovního úseku Schalke Roman Schneider: „Po telefonu jsem mu důrazně řekl, co si o té fotce myslím. Jasně jsme ho upozornili, že na hřišti i mimo něj musí ukázat odpovídající reakci. Sice mu je teprve 19 let, ale toto se prostě nesmí stávat.“

Matondo se na sociálních sítích omluvil těmito slovy: „Jsem velmi smutný a zklamal jsem sám sebe tím, že jsem všem, kteří se cítí spojení s Schalke, toto udělal. Chtěl bych vše vysvětlit a omluvit se všem v klubu a především našim skvělým fanouškům. Nechtěl jsem nikoho naštvat.

Byl jsem naivní a vzal si tento dres na svůj individuální trénink. Dostal jsem jej od svého kamaráda Jadona Sancha a vzal jsem si ho jen kvůli němu. S Dortmundem to nemá nic společného. Nepřemýšlel jsem nad následky a na to, že tím některé lidi můžu naštvat. Pro mou nerozvážnost není omluvy.

Chci se omluvit všem, které jsem tímto chováním naštval nebo urazil. Každému člověku, který je nějak se Schalke spojen, mohu slíbit, že se s klubem od prvního dne spojuji. Jsem rád za každou minutu, kterou jsem hráčem Schalke. Vždy ze sebe vydám všechno, když budu hrát za tento klub, abych dokázal, jak moc ho miluju.“

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.