REPORT: Potupná prohra jde na Favreho triko

Dortmund naskočil do svého posledního domácího ligového utkání v roce 2020. Hned v prvních minutách nás Stuttgart vysoko napadal a dokázali z toho těžit. Skvěle hrající Wamangituka nezpanikařil a z jedenácti metrů nedal Bürkimu žádnou šanci. Před koncem poločasu stihl ještě vyrovnat jediný, dobře hrající hráč v poli, Gio Reyna. Ten si jako jediný alespoň trochu udržel standard. V druhém poločase už to bylo víceméně pouze na jednu branku. Druhý gól přidal opět hráč z Demokratické republiky Kongo, Wamangituka. Fanoušky hostů rozjásal, tedy alespoň u televizních obrazovek, ještě Förster, poté Coulibaly a v 90. minutě Nico González.

Začneme tedy od začátku. Naprosto špatně zvolené rozestavení, taktika i samotní účastníci dnešního duelu. Emre Can hrál opět na stoperovi a Reus na hrotu. Celkové rozestavení přineslo ovoce pouze soupeřovi. Vypíchl bych asi výkon Bürkiho, bez kterého bychom dostali gólů minimálně osm. Nejlepší hráč žlutočerných byl bezkonkurenčně Gio Reyna. Favreho styl hry byl opět neúčinný. Nebyla tam vidět známka dravosti či nějakého zrychlení hry. Pokaždé jsme se dostali do situace, kdy jsme si na půlce nahrávali balón, což nevedlo k žádnému úspěchu.

Co se týče střídání, tak to je tragédie. Nečekal jsem, že mě dokáže švýcarský trenér zklamat, ale jemu to asi problém nedělá. Za stavu 1:2 pro Stuttgart sice změnil rozestavení na daleko účinnější 4-2-3-1, ale nevyužil Brandta, či Moukoka, jak jsem doufal. Na plac šel k mému znepokojení Brazilec Reinier. Aby toho nebylo málo, nešel do zálohy, nýbrž na hrot, kde jsem ho během celé půl hodiny nespatřil s míčem na noze. Další komické střídání předvedl trenér domácích už za stavu 1:4 pro hosty. Do hry šel technicky velmi slabý Nico Schulz a nahradil Bellinghama. S vystřídáním Bellignhama nemám problém, ale přesunutí jednonohého Guerreira do zálohy je podle mě v této situaci blbost. Schulz se přesunul na svou nejlepší pozici, kde nehrál špatně, ale žádný zázrak to také nebyl. Opět nechápu, proč Favre nesáhl po Moukokovi, Brandtovi či Dahoudovi. Brandta s Moukokem dal do hry až v 85. minutě, kdy bylo o zápase rozhodnuto. Co jako měli během těch pěti minut udělat? Nezlobte se na mě, ale to už mohl nechat tu sestavu stejnou o pět minut déle. Zbytečně tak zdržel hru. K německému seniorskému i juniorskému reprezentantovi se přidal i reprezentant francouzské U21, Dan-Axel Zagadou. Ani ten nedokázal zabránit poslednímu gólu.

Na závěr chci už říct jen toto. Děkujeme Vám za dva a půl roku. První sezóna byla nad očekávání většiny fanoušků. Do druhé sezóny k nám přišli hráči s obrovskou kvalitou, ale nebyl jste schopný tuto kvalitu využít. Brandt není křídlo ani hrot, Schulz nemůže hrát v systému, kde se snažíme hrát na 70% držení míče a Can není stoper. I slepému člověku už pes zaštěkal, že na tři obránce to nefunguje. Proč nepřišla žádná změna? Doufám, že nejpozději do konce roku 2020 budeme mít nového trenéra a Vám pane Favre, přeji hodně štěstí při budoucím angažmá. Jedná se pouze o můj subjektivní názor, takže pokud k tomu máte nějaké výhrady, tak to napište do komentáře, kde můžeme začít slušnou diskuzi. Echte Liebe

Komentáře (1)

  1. Favre už má u nás najlepšie za sebou, Can nehrá na stopérovi zle, ale ťahá ho to dopredu, neodohral zlý zápas no spravil chyby a tie viedli ku gólom. Chce to otvoriť oči aj vedeniu, kúpiť tak potrebného druhého útočníka, lebo Moukoko nie je zlý, ale chýbajú mu skúsenosti a tu ich bude zbierať velmi pomaly. Trénera určite iného, za mňa Pochettino by to vedel zdvihnúť. Takto sa hrať nedá a chyba tomu ťahúň, dúfal som, že ním bude Reus, no včera nevýrazný a už to nie je to pravé.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.