REPORT: V boji o druhé místo jsme selhali

V původních pěti minutách byli hráči BVB určitě lepší. Dostali se do nějakých menších příležitostí, ale ke gólu to bohužel nevedlo. Po špatném odkopu Bürkiho se k míči dostal Leon Bailey, který vyslal průnikovou přihrávkou Diabyho. Francouzský křídelník neměl sebemenší problém s využitím této šance a Leverkusen se dostal do vedení už ve 14. minutě. Od té chvíle bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Leverkusen zásoboval několika střelami gólmana hostí, ale ten svůj tým skvěle podržel. Bez něj, troufám si říct, by bylo rozhodnuto už po prvních pětačtyřiceti minutách.

Do druhého poločasu jsme naštěstí vstoupili trochu aktivněji. Opět jsme se dostali do nějakých příležitostí a z ničeho nic jsme také vstřelili vyrovnávací branku. Střelcem byl Julian Brandt, bývalý hráč Leverkusenu. Německý záložník nedal Hrádeckému žádnou šanci, když poslal míč ze střední vzdálenosti přesně ke vzdálenější tyči. Pro blonďáka s devatenáctkou na zádech to byl první bundesligový gól v této sezoně. Všechno od té chvíle začalo vypadat nadějně. Brandt se o malou chvilku později dostal do další skvělé šance, ale tentokrát byl skvěle připraven obránce domácích Edmond Tapsoba. Nakonec přišla obrovská chyba, kdy špatně sklepl míč Thomas Meunier a byla z toho gólová šance pro mladíka Floriana Wirtze. Ten jen potvrdil svou parádní formu a nekompromisně zakončil a vyhrál tak Leverkusenu zápas. Nutno podotknout, že po drtivou většinu zápasu byl Leverkusen lepším týmem a tři body berou naprosto zaslouženě.

Hodnocení hráčů Dortmundu:

Roman Bürki: 7/10

Předvedl několik dobrých zákroků a bez něj mohl být rozdíl ve skóre daleko výraznější.

Thomas Meunier: 4/10

Ze začátku to vypadalo na poměrně dobrý výkon od belgického reprezentanta. Nic nepokazil, ale neudělal nic moc navíc. Dále také velmi dobře hlídal Leona Baileyho, který nebyl ani zdaleka tak nebezpečný, jak na druhé straně Moussa Diaby. Bohužel ale zavinil druhou branku a od té chvíle se mu už nedařilo vůbec.

Mats Hummels: 3/10

Loni byl Hummels naprosto nepostradatelným hráčem v základní sestavě. To co ale teď předvádí, je něco strašného. Jako úplně poslední stoper už ve druhém zápase po sobě výrazně pomohl k inkasování branky svým nepochopitelným vyběhnutím.

Manuel Akanji: 5/10

Akanji dnes nezklamal, ale ničím nenadchl. Svoje povinnosti si splnil, ale nepřidal k tomu nic moc navíc.

Raphaël Guerreiro: 3/10

Dneska asi nejhorší hráč na hřišti. Nahrávky nepřesné a bez míče akorát vyklusával a v obraně pak hrozně chyběl.

Thomas Delaney: 6,5/10

Thomas podal solidní výkon. Ve středu hřiště byl pořád ve sprintu a snažil se vybojovat míče. Šel do každého souboje a směrem dozadu byl dnes rozhodně nejlepší.

Jude Bellingham: 5/10

Dnes ničím nenadchl ani nezklamal. Ve středu docela bojoval a také měl pár světlých momentů.

Jadon Sancho: 3,5/10

Klasický výkon Sancha v této sezóně. Kliček milion, ale nahrát, to ne. Opět ukázal, že je hlavou někde úplně jinde.

Marco Reus: 4,5/10

Po neproměněné penaltě z minulého zápasu podal bohužel špatný výkon. Dostal se do nějakých šancí, ale žádná velká sláva. V prvním poločase to byla opět tragédie. Jediné, co mu rozhodně nemůžu vzít, je práce bez míče.

Julian Brandt: 7/10

I přes to, že hrál z křídla, byl nejlepší z útočníků. Zkoušel střely z dálky a jedna mu sedla opravdu parádně. Určitě dneska ukázal, že má na základní sestavu. Rozhodně jeho nejlepší výkon v letošní sezóně. Po dlouhé době hrál taky dobře i bez míče a vypadá to, že se pomalu vrací do formy.

Erling Håland: 5/10

Norský kanonýr dnes nedostal bohužel jedinou kloudnou přihrávku za obranu. Nevím, jestli mu můžu něco vytknout. Z každého míče, co dostal, vytěžil maximum. No bohužel ho nikdo nevyslal do dobré šance a úplně jsme tím zabili jeho potenciál rozhodnout zápas.

Youssoufa Moukoko: 5/10

Odehrál přibližně půl hodiny a nebyl moc vidět. Neudělal žádnou viditelnou chybu, ale že by předvedl něco navíc, to taky ne. Určitě byl ale lepší než Sancho.

Gio Reyna: 6/10

I když odehrál opravdu chviličku, tak byl vidět. Vzadu bojoval o každý balón a vepředu se snažil něco tvořit.

Steffen Tigges: Nehodnocen – odehrál příliš málo minut

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.