Reuters: Bundesliga se zřejmě rozehraje už 15. května!

Už je tomu pár týdnů. Přesněji to trvá od 8.3. – tehdy se odehrál poslední zápas. Pak se soutěž zastavila. Stejně jako následovaly další ligy po celém světě. Dnes však agentura Reuters přišla s informací, že se restart nejvyšší německé fotbalové soutěže nezadržitelně blíží. Samozřejmě za přísných podmínek a bez diváků, jak uvádí zdroje renomované agentury. Veškeré obchody by se v Německu měly otevřít 11. května. Fotbal by dle zdrojů mohl začít o čtyři dny později, tedy 15.5.

Od čtvrtka bylo ve všech klubech první a druhé ligy provedeno již 1724 testů na koronavirus. Testováni nebyli jen hráči, ale veškerý klubový personál – 10 bylo pozitivních. Tři z nakažených jsou z Kolína, který informaci oficiálně potvrdil. U zbylých sedmi zatím informace nejsou.

Již dříve informovaly o negativních výsledcích svých organizací Dortmund, Leverkusen, Schalke, Freiburg, Union Berlín, Frankfurt, Hertha a Werder Brémy. Dle zjištění Kickeru není nikdo s koronavirem ani v Bayernu Mnichov, Wolfsburgu, Hoffenheimu, Mohuči, Düsseldorfu a Paderbornu. Zbývají tak pouze Augsburg, Lipsko a Mönchegladbach. Ty výsledky o víkendu nekomentovaly.

Druhá vlna testování proběhne tento týden. A to za účelem snížení „falešně negativních“ vzorků. Poté jsou v pravidelných intervalech naplánovány 2 testy týdně. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne..

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.